Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
09/05/2017

Nav zmienił termin wypłaty za maj

NAV zmienił datę wypłaty świadczeń za maj na 16-tego maja.

Dział finansowy w NAV informuje, że termin płatności przypada na 16 maja, ale bank rozpoczyna przetwarzanie płatności dzień wcześniej, więc niektórzy użytkownicy będą mieli pieniądze na rachunku 15 maja. Ponadto NAV podkreśla, że terminy wypłat w maju mogą się zmieniać z roku na rok, lecz płatność nastąpi nie później niż w ostatnim dniu roboczym przed 17 maja.

Randi Sejer jest także niezadowolona ze zmiany terminu wypłat, ponieważ wielu rodziców mających dzieci niepełnosprawne zaplanowało na najbliższy weekend  zakup nowych ubrań dla swoich dzieci w związku z 17 maja. Natomiast teraz, gdy NAV zmienił datę wypłat,  wielu z nich nie ma możliwości, aby wyposażyć swoje dzieci przed 17 maja.

„Poprzednio wypłata była dostępna pomiędzy 10 a 14 maja, aby ​​każdy miał dostępne środki przed Świętem Narodowym i w tym roku również wiele osób liczyło na to, że się to nie zmieni. Taka sytuacja szczególnie uderza w dzieci z ubogich rodzin w Norwegii. To wstyd i nadużycie władzy przez NAV”.

Osoby niepełnosprawne postrzegają to jako rodzaj zemsty i nadużycie władzy, która jest związana z wnioskiem o płatność przed Wielkanocą.

Nav rozumie frustrację 

Dyrektor finansowy NAV, Geir Axelsen, mówi, że rozumie użytkowników:

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mogą być sfrustrowani, przez informacje na temat zmiany daty płatności, dlatego przepraszamy. Jednak większość osób będzie mieć pieniądze na swoim koncie już 15 maja. Termin płatności w maju będzie także zmieniał się z roku na rok, ale płatności będą dokonywane nie później niż w ostatnim dniu powszednim przed 17 maja”.

Dokładny terminarz wypłat poszczególnych świadczeń można znaleźć na stronie NAV (tutaj).


Może Cię również zainteresować:Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=