Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
Szkoły artystyczne

FAMILIEBARNEHAGE W NORWEGII

Familiebarnehage

Familiebarnehage stanowią alternatywę dla tradycyjnych przedszkoli. Instytucje te mieszczą się w prywatnych domach i często mają o wiele mniej podopiecznych niż normalne placówki. Daje to gwarancję, że potrzeby twojego dziecka nie pozostaną niezauważone. Zmniejsza to również ryzyko ewentualnych urazów oraz chorób, które najczęściej dzieci łapią właśnie w przedszkolu. Dodatkowe zainteresowanie pozwala również na wyłapanie ewentualnych talentów czy też problemów z jakimi maluch może borykać się, próbując przystosować się do nowej sytuacji.

Zajęcia w familiebarnehage

Opiekunowie dbają o rozwój motoryczny oraz umysłowy maluchów. Dorośli zapewniają odpowiednią ilość ruchu dostosowaną do wieku dziecka i jego sprawności fizycznej, nie ignorując jego potrzeb intelektualnych. Co więcej, jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwalają, pracownicy stawiają na zabawę na świeżym powietrzu.

Nadzór

Nadzór nad każdym familiebarnehage sprawuje gmina. Biorąc pod uwagę prorodzinny charakter państwa norweskiego, kommuny przykładają dużą wagę do sprawnego prowadzenia tego typu przedszkoli. Wszystkie kontrole są skrupulatne, a każda ewentualna wątpliwość jest dokładnie rozpatrywana.

Struktura

Ze względu na typ, możemy wyróżnić dwa rodzaje przedszkoli rodzinnych – prywatne oraz komunalne. Oznacza to, że działalność familiebarnehage jest finansowana zarówno z wpłat własnych rodziców jak i ze środków gminnych.

FAQ

1. Co to znaczy familiebarnehage? Pokaż odpowiedź

2. Ile dzieci uczęszcza do takiego przedszkola? Pokaż odpowiedź

3. Kto sprawuje bezpośredni nadzór nad opiekunami w przedszkolu? Pokaż odpowiedź

4. Ile kosztuje familiebarnehage? Pokaż odpowiedź