Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
Kempingi
Zakupy w szwecji

Nocleg w Norwegii za darmo

Couchsurfing w Norwegii

Jeżeli marzysz o odwiedzeniu Norwegii lub innych państw na całym świecie, a przerażają ciebie ceny noclegów w hotelach, to czym prędzej powinieneś zaznajomić się z portalem społecznościowym couchsurfing.org.

Couchsurfing to dosłownie korzystanie z czyjejś kanapy lub udostępnianie komuś swojej. Słowo kanapa jest symbolem goszczenia lub bycia czyimś gościem. Dzięki couchsurfingowi masz możliwość poznania ludzi z całego świata. Ideą portalu nie jest bycie bezpłatnym hotelem. Couchsurfingowcy mają swoją filozofię związaną z międzykulturową wymianą doświadczeń, wyzbywaniem się stereotypów i byciem ambasadorami swoich ojczyzn.

Jak więc rozpocząć swoją przygodę z couchsurfingiem? Na początku musisz założyć sobie konto na wspomnianym wyżej portalu. By zwiększyć swoje szanse na nocleg i poznanie ciekawych ludzi, powinieneś trzymać się kilku następujących punktów:

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że coachsurfing nie jest dla każdego. Jeśli jesteście typami super wygodnickich, nierzadko możecie mieć problem z zaakceptowaniem warunków panujących podczas takich noclegów. Osoby oferujące nocleg zazwyczaj pracują bądź studiują, co w większości przypadków oznacza, że mieszkanie będziecie musieli opuścić razem z nimi i nie wrócicie, dopóki gospodarz nie pojawi się ponownie w domu. Lokale najczęściej nie są pięciogwiazdkowe, a jeśli planujecie wyjazd w większej grupie, część z was będzie musiała zapewne postawić na śpiwory bądź materace.

Jeżeli dalej jesteś sceptyczny co do coachsurfingu, to wiedz, że na portalu jest już ponad 5,5 mln użytkowników, mieszkających w 97 tys. miast z ponad 207 krajów na całym świecie. Wśród nich również Norwegowie. Dlatego jeśli chcesz poznać nowych ludzi, którzy z chęcią poświęca tobie swój czas, a przy okazji ugoszczą ciebie w swoich skromnych progach, to portal www.couchsurfing.org jest z całą pewnością stworzony również dla ciebie.

FAQ Couchsurfing w Norwegii

1. Wybierając login użyj swojego prawdziwego imienia i nazwiska – jeżeli wybierzesz jakiś pseudonim, to całkiem możliwe, że w ocenie innych użytkowników wypadniesz jako osoba, która nie traktuje idei coachsurfingu serio.

2. Stwórz ciekawy i przekonujący profil – mieszkańcy popularnych, turystycznych miejscowości dostają wiele próśb o nocleg. Interesujący profil to większe szanse na gościnę. Wypełnij dokładnie wszystkie puste pola, napisz czym się interesujesz i czego oczekujesz od couchsurfingu.

3. Koniecznie dodaj swoje zdjęcie – osoby bez zdjęć są uznawane za niewiarygodne i mające coś do ukrycia.

4. Pisz tylko prawdę, kłamstwo szybko wyjdzie na jaw – np. jeśli napiszesz, że w sposób wybitny posługujesz się angielskim, a na twoim profilu pełno będzie byków, to nie przyniesie ci to chwały wśród społeczności.

5. Jeśli chcesz przyjąć u siebie gości, opisz czego od nich oczekujesz oraz jak wygląda miejsce noclegu – to, że masz niewielkie mieszkanie czy pokój nie oznacza, że nie możesz ugościć kogoś. W formularzu możesz zaznaczyć opcję np. „spanie wyłącznie na podłodze” i z równym powodzeniem znaleźć chętnych! Pamiętaj również by otwarcie napisać co akceptujesz, a czego nie u swoich gości. Gdy np. nie życzysz sobie osób palących – napisz od razu. Unikniesz dzięki temu przykrych sytuacji.

6. Zweryfikuj swój profil – zostań tzw. Verified member, co oznacza, że twoje dane osobiste i adres zostały zweryfikowane i są prawdziwe.

7. Uzyskaj referencje – jeżeli ktoś z Twoich znajomych posiada konto na couchsurfing.org, to bez namysłu poproś go o wystawienie tobie referencji. Uwiarygodni ciebie to w oczach innych użytkowników.

Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Nocleg w Norwegii za darmo"