Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
19/06/2015

Tromsø na liście dziesięciu najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie

Według raportu Lonely Planet Guide, Tromsø należy do jednych z 10 miejsc w Europie, który warto odwiedzić. Autorzy sprawozdania chwalą sportowe atrakcje miasta, które z roku na rok coraz bardziej rozkwita.

Miasto słynie z pasma gór pokrytego śniegiem. Do jednych z nielicznych rozrywek można zaliczyć piesze wędrówki, spływy kajakowe, jazdę na nartach, skuterach śnieżnych i saniach zaprzęgniętych w psy. Ponadto na turystów czeka wiele wydarzeń lokalnych, takich jak maraton Midnight Sun w czerwcu, czy wyścig reniferów w lutym.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

lauklines-kystferie-682086_640

Autorzy raportu zauważyli, że miasto jest w trakcie budowy pięciogwiazdkowego hotelu, który został zaprojektowany z myślą o turystach chcących zobaczyć zorzę polarną. Hotel Crystal zlokalizowany jest na obrzeżach miasta. Kluczowym materiałem, wykorzystywanym podczas budowy, jest kryształ, który pozwoli uzyskać prosty szklany budynek, co zapewni gościom spektakularny widok z wnętrza hotelu.

Na liście, Lonely Planet, znalazły się także takie miejsca, jak Azory w Portugalii, Lipsk w Niemczech i Malaga w Hiszpanii.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Greg - 2015-06-21
hmmm może warto przemyśleć odwiedzenie tego miejsca :)