Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
06/08/2015

Zwrot w sprawie strzelaniny na Uniwersytecie w Oslo

Są nowe ustalenia w sprawie wtorkowej strzelaniny na Uniwersytecie w Oslo. Policja ujawniła, że to strażnik podłożył fałszywą bombę i sam się postrzelił!

Od ostatnich ustaleń policji, wtorkowy dramat, który miał miejsce na Uniwersytecie w Oslo, przybrał zupełnie inny obrót. Okazuje się, że za wszystkim stoi ochroniarz, który pełnił służbę tamtej nocy. Najpierw podłożył przedmiot imitujący bombę w kampusie, a następnie postrzelił się, by upozorować napaść.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

wikipedia.org

wikipedia.org

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek rano, Grete Lien Metlid z Departamentu Policji w Oslo powiedział, że strażnik przyznał się do zarzucanego mu czynu. Swoim czynem zasiał strach, niepewność i uruchomił rozpoczęcie śledztwa na wielką skalę. Ochroniarz początkowo zeznał policji, że został postrzelony przez dwóch mężczyzn na terenie kampusu Uniwersytetu w Oslo. Podał nawet rysopisy domniemanych sprawców, a policja rozpoczęła już ich poszukiwania. Po kilku godzinach przesłuchania i dochodzenia, strażnik przyznał, że sam wszystko zaplanował.

Ponadto Norwegian Broadcasting Corporation ujawniło, że strażnik już wcześniej był zamieszany w dwa incydenty. W 2013 roku twierdził, ze został pchnięty nożem i zaatakowany przez bandytę podczas jednego z patroli. Jego roszczenia spowodowały wprowadzenie obowiązku noszenia kuloodpornych kamizelek podczas patroli. Ådne Mauritzen, rzecznik prasowy firmy ochroniarskiej NOKAS ogłosiła, że strażnik został już zawieszony w swoich obowiązkach służbowych . Dodała również, że firma zapewniła mu pomoc psychiatryczną.

Więcej informacji na ten temat:

https://pol-nor.com/strzelanina-na-terenie-uniwersytetu-w-oslo-0005727/


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Harvey - 2015-08-06
co za Koleś!!