Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/09/2015

Zmiany w przepisach dotyczących przyznawania zasiłku dla imigrantów

Minister Pracy i Spraw Socjalnych Robert Eriksson pragnie rozwiązać problem zbyt dużej liczby imigrantów przebywających na zasiłku. Norweski Urząd Statystyczny prognozuje, że w najbliższych latach ma wzrosnąć liczba ludności tego kraju, do czego przyczynić mają się wciąż napływający imigranci.

Robert Eriksson oświadczył ponadto, że dane dotyczące liczby osób, które pobierają świadczenia społeczne są najwyższe od 2005 roku. 37% wszystkich wypłacanych świadczeń trafia do kieszeni przybyłych do Norwegii obcokrajowców. „Zbyt wielu imigrantów jest na zasiłku. Wydajemy rocznie 5,6 mld NOK na pomoc społeczną. Imigranci otrzymują z tego 2 mld NOK rocznie” powiedział.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

531586_60427617

Jeżeli nie zostaną podjęte żadne kroki, szacuje się, że liczba imigrantów starających się o świadczenia społeczne będzie stale rosnąć. Rząd proponuje ulepszenie procedur kwalifikacyjnych. Mają one objąć wyższy stopień opanowania języka norweskiego oraz bardziej rygorystyczne warunki do spełnienia. „Chcemy również, aby jednym z warunków uzyskania zasiłku, była kontynuacja poszukiwania pracy. Uważam, że musimy jaśniej nakreślić nasze oczekiwania i wymagania, które stawiamy przed osobami starającymi się o świadczenia” powiedział Minister Pracy i Spraw Socjalnych. Dodał również, że zdaje sobie sprawę z utrudnień na jakie napotykają obcokrajowcy podczas ubiegania się o zatrudnienie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

nieznajoma - 2015-09-16
Mój mąż pracuje w Norwegii , ja jestem w Polsce tak staram się o rodzinne na dzieci i nie widzę nic w tym złego . Jego miesięczne podatki są większe jak całe rodzinne , a vat to rodzinne na 120 dzieci więc nie jest mi wstyd a nawet jestem dumna że ma tam firmę. Pozdrawiam
Krystofel - 2015-09-15
Pracuje to otrzymuje.
Islam - 2015-09-07
Niech zobaczą swoich wyłuczonych jak to są pracowici !!Róbmy w Pl wojnę i będziemy mieli wszystko ja te ciapate nieroby !
Nieznajomy - 2015-09-04
Dobra kurwa ale ile polaczkow i innych obcokrajowcow w chuja wali po to żeby tylko ciagnąć z podatków naszych np facet który pracuje tutaj 1 rok ściąga kobietę do Norwegii i wysyła ja odrazu do Navu zamiast do pracy. Albo biorą kurwa sykemeldingi na 2 lata kurwa siedzą w Polsce gardzic takimi, niech zabiorą ten socjal w pizdu i niech robotę znajda !
nieznamsietosiewypowie - 2015-09-02
dobra, dobra, a co z uchodźcami z Syrii? Będą żyć jak Krole?
Suchy - 2015-09-02
Smieszne jak placisz podatek to nikt sie nie pyta w jakim stopniu ZNASZ Norweski. Ale jak juz chcesz zasilek bo straciles prace to wtedy ma to wielkie znacznie. To niech zrobia tak dla tych co slabo mowia niech nie placa podatkow i brak zasilku. A dla tych co gadaja po Norsku niech placa i moja zasilek. Proste.