Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
03/02/2016

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda Globalny Bank Nasion? Teraz masz okazję go zobaczyć!

Nowe wideo z norweskiego Ministerstwa Rolnictwa opowiada historię tego, co zostało nazwane „norweskim darem dla świata”.

Droga na północ, w wiecznej zmarzlinie, 1300 km za kołem podbiegunowym to właśnie tam znajduje się bezpieczne miejsce do przechowywanie nasion. Nowy film wyprodukowany przez Norweskie Ministerstwo Rolnictwa i Żywności opowiada o nim.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Globalny Bank Nasion został otwarty przez rząd norweski w lutym 2008. Z całego świata napływały skrzynie nasion. Wysyłane są tutaj, ponieważ są w tym miejscu bezpiecznie, długotrwale przechowywane w suchych i chłodnych podziemiach skalnych. Jest największym tego typu bankiem na świecie. Przechowywane tu jest więcej niż 860.000 próbek nasion, co stanowi stanowi około 40 procent różnorodności genetycznej w światowych bankach nasion. To najwięcej spośród 64 banków nasion na całym świecie. 

Bank Nasion został ustanowiony i jest w pełni finansowany przez rząd norweski, z odpowiedzialności za operacje przypisane do Ministerstwa Rolnictwa i Żywności. Ministerstwo koordynuje codzienne funkcjonowanie z Nordic Gene Resource Centre i Global Crop Diversity Åsmund Asdal z Globalnego Banku Nasion wcześniej nazwał go „jednym z cudów świata”. „To wielka rzecz dla Norwegii, aby móc odesłać nasiona do banku. Zbudowaliśmy tą przechowalnie nasion i w jakiś sposób jest to nasz dar dla świata” Asdal powiedział VG we wrześniu. W tym tygodniu Bank Nasion obchodzi ósmy rok swojego istnienia. Z tej okazji rząd norweski opublikował nowy film, który pozwala zajrzeć do środka tego niezwykłego miejsca.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda Globalny Bank Nasion? Teraz masz okazję go zobaczyć!"