Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
24/08/2016

TOP 5 niesamowitych hoteli w Norwegii

Norwegia oferuje nam nie tylko bogactwo krajobrazów, majestatyczne fiordy i kontakt z naturą, ale także możliwość noclegu w niezwykłych hotelach. Miłośnicy luksusu, lodu lub wygody na pewno znajdą w ofercie norweskich hoteli coś właściwego dla siebie. Poznaj top listę najbardziej niesamowitych norweskich hoteli.

Igloo Hotel

Hotel Igloo Sorrisniva zlokalizowany jest tuz nad brzegiem rzeki, zaledwie 20 minut od centrum miasta Alta. Swoim gościom zapewni z pewnością relaksującą i spokojna atmosferę w wiejskim otoczeniu. Cały hotel zrobiony jest z lodu, a hol zdobią piękne, dekoracyjne rzeźby lodowe.  Pierwszy raz obiekt został zbudowany w 2000 roku i od tego czasu powstaje od nowa każdej zimy. Budowanie hotelu trwa około 6 tygodni. Wszystkie elementy z zewnątrz i wewnątrz hotelu wykonane są z lody – pokoje, łóżka, nawet szklanki w barze. Gościom zapewnione są podgrzewane śpiwory, co sprawia, że na pewno nie zmarzną.  Personel hotelu organizuje dla turystów wiele atrakcji, takich jak: safari na skuterach śnieżnych, wycieczki na oglądanie zorzy oraz  przejażdżki psimi zaprzęgami. Obiekt zawiera 30 pokoi, bar lodowy i kaplicę, w której często odbywają się ceremonie ślubne trwające zwykle  około 20-25 minut.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: www.sorrisniva.no/aktiviteter/igloo/

Źródło foto: sorrisniva.no

Kirkens Snow Hotel

Hotel jest czynny dla gości od 20 grudnia do 20 kwietnia. Ściany tego obiektu są grube na 180 centymetrów. Wewnątrz tego hotelu utrzymuje się stała temperatura na –5 stopni.  Goście otrzymują polarowe śpiwory i koce, co sprawia, że nawet przy -35 stopniach może być w tym hotelu bardzo przytulnie. Łazienki, prysznice i sauny są zlokalizowane obok budynku. Najstarszy gość hotelu miał 92 lata!

Źródło foto: kirkenessnowhotel.com/

Źródło foto: kirkenessnowhotel.com

Lofoten Opera Hotel


W niezwykłym otoczeniu norweskich Lofotów świetnie wkomponuje się designerski kompleks hotelowy, który będzie miał nietypowy, wężowy kształt. Przestrzeń budynku zajmie łącznie powierzchnie 11 000 km2 i połączy ocean z wysokimi górami. Hotel położony będzie na najdalej wysuniętej na zachód części Lofotów – w okolicach Moskens i w pobliżu Sorvagen. Planowe zakończenie budowy hotelu przewidziane jest na 2020 rok.

Źródło foto: snohetta.com

Źródło foto: snohetta.com

Hotel Canvas

Hotel Canvas złożony jest z 10 jurt mongolskich, które wyposażone są w piec do palenia drewnem, wannę i wygodne łóżko do spania.  Wypoczynek w tym hotelu będzie doskonałym wyborem dla miłośników kolarstwa górskiego. Otoczenie kompleksu jest idealnym miejscem, w którym można wypocząć i rozpocząć jazdę na rowerze górskim. Goście Canvas po męczącym pedałowaniu odpoczywają w jacuzzi na jeziorze, popijając koktajle, wino i próbując smakołyków kuchni skandynawskiej.

Źródło foto: canvashotel.no

Źródło foto: canvashotel.no

Radisson Blu Polar Hotel Spitsbergen

Ci, którzy decydują się na pobyt w centrum Longyearbyen chętnie zatrzymują się w hotelu Radisson Plu Polar, z którego roztacza się panoramiczny widok na majestatyczne górskie Hiorthfjellet. Goście hotelu mają szeroki wybór win i świetną arktyczną kuchnię. Część restauracyjna hotelu została zaprojektowana przez polskiego architekta, Krystiana Dolatowskiego. Restauracja ma bardzo wysoki sufit na wzór wysokich gór, które otaczają hotel.


Źródło foto: visitnorway.pl

Źródło foto: visitnorway.plKomentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=