Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
26/10/2016

Top 5 atrakcji przyrodniczych w Norwegii

Norwegia przyciąga wielu turystów ze względu na swoje arcydzieła przyrody. W niewielu miejscach na świecie można podziwiać tak piękne góry, wodospady, lodowce, doświadczyć dnia polarnego i podziwiać zorzę polarną. Co jest największą atrakcją przyrodniczą w Norwegii?

klif

1. Zorza polarna – na norweskim niebie można podziwiać czarodziejskie obrazy, szczególnie na północy kraju. Magiczne świecenie górnych warstw atmosfery wywołane jest burzami magnetycznymi. Zobaczenie wirującego na niebie woalu jest marzeniem niejednego turysty.

2. Dzień polarny – na północy kraju można przez całą dobę cieszyć się dniem. Tarcza słoneczna nie chowa się poniżej linii widnokręgu . Czerwono- żółte światło wypełnia całe niebo.

3. Fiordy – zachodnia część kraju nazywana jest Krainą Fiordów. Dzięki sieci dróg i tuneli fiordy są łatwo dostępne. Tam, gdzie jeszcze nie można dostać się drogą lądową, bez problemu można tego dokonać za pomocą łatwo dostępnej przeprawy promowej. Fiordy cieszą się łagodnym, wspaniałym klimatem, dzięki ciepłym prądom zatokowym Golfsztrom.

4. Góry – w Norwegii znajduje się ok. 300 górskich szczytów. Wielu turystów, a także mieszkańcy spędza weekendy w górach, wędrując i oddychając świeżym górskim powietrzem. Norweski krajobraz górski jest niepowtarzalny, a skaliste formacje pokryte śniegiem są ulubionym miejscem niejednego narciarza.

5. Wodospady – w Norwegii znajduje się 10 spośród 30 najwyższych wodospadów na świecie. Jedne z nich stanowią integralną część rzek, a inne łączą góry i fiordy. Najpiękniejsze wodospady można zobaczyć wiosną, gdy topnieje śnieg i lód. Najwyższy spadający swobodnie wodospad – Vettisfossen ma 275 metrów.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=