Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
18/11/2016

Sezon narciarski – czas start!

Norwegia jest krajem o górzystym krajobrazie i cieszy się dużą popularnością wśród fanów sportów zimowych. Sezon narciarski trwa od listopada do maja. Najbardziej popularny jest okres od marca do kwietnia ze względu na dłuższe dni i wyższe temperatury. Trasy narciarskie są różnorodne, a ośrodki mają wysoki standard z dobrym zapleczem gastronomicznym i doskonałą infrastrukturą. Niektóre duże ośrodki narciarskie mają bardzo dobre połączenie komunikacyjne z dużymi miastami – Oslo i Bergen. W związku z tym wiele osób decyduje się na krótki wypad narciarski w czasie weekendu. Mapa ośrodków narciarskich znajdujących się w Norwegii jest dostępna pod adresem: www.skiinfo.pl. Karnety weekendowe to koszt około 600 NOK, zaś tygodniowy kosztuje około 1500 NOK. Dla przykładu w Geilo cena sześciodniowego Skipasa w sezonie wynosi 1455 NOK, ulgowego 1190 NOK. Wynajęcie sprzętu na weekend kosztuje około 370 NOK, a na tydzień 700 NOK.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

skiing-274394_640

Poniżej lista najpopularniejszych ośrodków – jakie miejsca dodalibyście do tej listy?

1. Hemsedal – ośrodek zlokalizowany w pobliżu Oslo, posiada 24 wyciągów i największą strefę narciarską dla dzieci.

2. Geilo – najstarszy teren narciarski kraju, który posiada aż 39 km nartostrad. Atrakcją regionu jest jazda na nartach z latawcem.

3. Kongsberg – ośrodek oddalony ok.1h jazdy samochodem od Oslo, posiada 10 km nartostrad i funpark z halfpipe i quaterpipe oraz stok z przeznaczeniem do slalomu.

4. Oppdal – oddalony o 130 km od Trondheim. Posiada 4 szczyty i zdecydowanie najlepszy teren do uprawiania slalomu giganta.

5. Oslo Winter – Park – ośrodek oddalony zaledwie 30 minut drogi od centrum Oslo, posiada 18 natrostrad i 500 km tras biegowych.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Sezon narciarski – czas start!"