Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
17/04/2015

Przepisy emigracyjne a dzieci

Partie Liberalno-Demokratyczna i Chrześcijańska doszły do nowego porozumienia w sprawie polityki imigracyjnej. Nowa umowa zaostrzy przepisy dotyczące cudzoziemców, jednocześnie łagodząc zasady otrzymywania pozwolenia na pobyt stały przez dzieci.

Podczas ostatnich obrad głównym tematem była sprawa azylu. Politycy ustalili, że uchodźcy utracą prawo do pobytu na terenie Norwegii, jeżeli wojna domowa w ich ojczyźnie zakończy się przed upływem pięciu lat. Wówczas stracą oni również możliwość starania się o pobyt stały. Anders Anundsen tłumaczy, że owe zmiany sprawią, że Norwegia będzie przestrzegać założeń azylu.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

fog-79456_640

Dalej rozpatrywano kwestie dzieci przebywających na terytorium norweskim przez długi czas. 8 grudnia 2014 roku wprowadzono zapis, w którym mowa, że dzieci mogą otrzymać pozwolenie na pobyt stały, jeśli przebywały w kraju przez co najmniej 4,5 roku i w tym czasie uczęszczały do szkoły przez min. jeden rok. Rodziny wydalone z Norwegii w okresie od 1 czerwca 2014 roku do 18 marca 2015 roku, będą mogły ubiegać się o ponowne rozpatrzenie ich sprawy z uwzględnieniem zmian w prawie imigracyjnym.

Na koniec partie uzgodniły nałożenie pewnych ograniczeń w prawie łączenia rodzin. Na razie nie ma pewności co do konkretnych zmian, jednak Norwegia chce się zabezpieczyć przed obchodzeniem przepisów, które skutkuje w zjawisku poligamii.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

l0ve - 2015-04-24
jesli rodzina jest kochajaca to powinna byc razem to jest pewne. rodziny z problemami zawsze beda je mialy i zadne prawo tego nie ulatwi/utrudni