Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
18/03/2015

Polki coraz częściej decydują się na zagraniczny poród

W ostatnich latach Polki coraz częściej i świadomiej wybierają miejsce docelowe porodu. Choć sytuacja polskich szpitali z roku na rok się poprawia, jednak państwa zagraniczne wciąż cieszą się większym i pewniejszym profesjonalizmem.

Polki chętnie decydują się na porody w takich państwach jak Norwegia, Niemcy czy Wielka Brytania. W tej ostatniej, w przeciągu ostatnich pięciu lat urodziło się już ponad 150 tysięcy dzieci. W niektórych krajach, zwłaszcza w Norwegii, to właśnie Polki rodzą najwięcej dzieci spośród wszystkich emigrantek. Stanowi to więcej kobiet niż te, które uznawane są za najbardziej płodne – Pakistanki, Hinduski czy też Somalijki.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

pregnancy-661266_640

Z kolei w Niemczech tylko Turczynki rodzą więcej dzieci niż nasze rodaczki. Polki bardzo chętnie rodzą się na zagraniczny poród nie tylko ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa, ale również ze względu na nastawienie państwa np. norweskiego na politykę pro-rodzinną.

Norwegia cechuje się dość restrykcyjną polityką rodzinną, ale w zamian za to oferuj naprawdę dobre warunki życia, a także różnego rodzaju dopłaty na dziecko. W Polsce na tego typu udogodnienia będzie trzeba jeszcze poczekać.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=