Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
25/06/2016

Podróż pociągiem po Norwegii – gdzie warto zrobić sobie przystanki?

Ceny biletów lotniczych do Norwegii z Polski są niewątpliwie bardzo atrakcyjne. Bardzo często można kupić je już za 30 złotych. Na miejscu warto zdecydować się na podróż pociągiem. Podróż pociągiem z Oslo na północ kraju zagwarantuje nam możliwość podziwiania bajecznych widoków na całej trasie. Maszyniści chętnie zwalniają, gdy pociąg przejeżdża przez wyjątkowo ciekawy rejon.

Zapisz się do Newslettera

Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: raumabanen.net

Źródło foto: raumabanen.net

Na jakie miejsca powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

  1. Andalsness – jest to miejscowość zlokalizowana tuż nad jednym z największych fiordów w kraju. Przepiękny widok roztacza się ze szczytu Nesaksla, który znajduje się na wysokości 715 metrów. Z samej góry widać dolinę Romsdal – bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów.

  2. Trollstigen, Trollveggen – jest to potężny masyw skalny, który jest znany wśród najlepszych górskich wędrowców. Tak zwana „ściana trolli” składa się z licznych serpentyn otocznych wodospadami. Kierowcy powinni bardzo uważać, jadąc tą trasą. Trasa jest zamknięta od września do maja z powodu licznych opadów śniegów. Zaleca się, aby niedoświadczeni kierowcy wybierali się na tę trasę jedynie autokarami z doświadczonymi lokalnymi kierowcami.

  3. Trondheim – jest to trzecie, co do wielkości miasto w Norwegii, zaraz po Oslo i Bergen. Miasto odwiedza rokrocznie nawet do 400 tysięcy turystów ze względu na lokalne atrakcje, takie jak średniowieczna katedra Nidarosdomen.

  4. Bodo – jest to jedno z miejsc na świecie, które warto odwiedzić. To właśnie tutaj można zobaczyć jedno z najstarszych miejsc na świecie – skalny ryft, w którym ląd Ameryki oderwał się od Europy. W Bodo znajduje się również Saltstraumen, czyli wąska cieśnina, przez którą, co kilka godzin przelewa się około 400 mln metrów sześciennych wody, co doprowadza do powstania jednego z najsilniejszych prądów na świecie. Wokół cieśniny tworzą się liczne wiry, co daje niesamowity widok z lotu ptaka.

  5. Narwik – do Narwika nie da się już dojechać pociągiem, ale z Bodo można podlecieć samolotem, a naprawdę warto! W Narwiku znajdują się piękne plaże, krystaliczna woda, a między majem a lipcem dni są białe. Słońce tylko lekko się obniża na noc, ale nie znika za horyzontem.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=