Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
26/07/2016

Planujesz dłuższy pobyt w Norwegii? Pamiętaj o obowiązku meldunku!

Jeśli osoba, będąca obywatelem EOG, decyduje się na pobyt w Norwegii dłuższy niż 3 miesiące, musi pamiętać o obowiązkowym zameldowaniu się na policji (UDI). Spotkanie meldunkowe trzeba wcześniej zarezerwować – ustalić dokładną datę i godzinę. Niestety, w większych miastach, na przykład takich jak Oslo, kolejki są bardzo duże. Wtedy na spotkanie czeka się nawet 2 miesiące i o meldunku należy pomyśleć znacznie wcześniej. Osoby ubiegające się o meldunek muszą przygotować odpowiednie dokumenty, takie jak potwierdzenie miejsca zamieszkania, źródła utrzymania i inne niezbędne dokumenty. W czasie meldunku bardzo często konieczne jest zameldowanie się w Skatteetaten, aby zarejestrować miejsce zamieszkania. Jako potwierdzenie otrzymuje się dokument registeringbevis, który czasami trzeba okazać pracodawcy na jego życzenie.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

odcisk_norwegia

W przypadku chęci sprowadzenia do kraju rodziny również trzeba umówić się na wizytę na policji. Członkowie rodziny otrzymają po spotkaniu numery personalne.

Koszt złożenia podania na policję, w celu otrzymania stałego numeru personalnego lub rejestracji pobytu, wynosi 500 NOK z wliczonym 25% podatkiem. W podaniu należy podać swoje podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, datę urodzenia oraz adres e-mail, numer telefonu. Należy także zamieścić swój numer personalny i skan paszportu. W podaniu padają pytania o datę przybycia do Norwegii, cel wizyty oraz adres zamieszkania.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Planujesz dłuższy pobyt w Norwegii? Pamiętaj o obowiązku meldunku!"