Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
27/11/2016

Nowe wymagania dla osób, które chcą ubiegać się o obywatelstwo norweskie

Od stycznia 2017 wchodzą w życie nowe przepisy odnośnie uzyskania obywatelstwa norweskiego. Od przyszłego roku, aby uzyskać obywatelstwo norweskie, konieczne będzie zdanie egzaminu językowego na minimum poziomie A2 i testu wiedzy o społeczeństwie norweskim. Powyższe wymagania dotyczą wszystkich osób pomiędzy 18. a 67. rokiem życia. Nowe wymagania zostały określone przez parlament norweski. Najważniejsza zmiana dotyczy wieku osób, które aplikują o nadanie obywatelstwa norweskiego. Dotychczas wymogi dotyczyły jedynie osób pomiędzy 18. a 55. rokiem życia.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

odcisk_norwegia

Co należy zrobić, żeby ubiegać się o obywatelstwo norweskie?

1. Należy zdać ustny egzamin z norweskiego na poziomie minimum A2.

2. Należy zdać egzamin o społeczeństwie norweskim lub test obywatelski – statsborgprøven.

3. Należy dostarczyć dokument, który potwierdzi zaliczenie certyfikowanego kursu języka norweskiego lub udokumentować znajomość języka norweskiego lub lapońskiego.

Informacje na temat testu obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej VOX (http://www.vox.no/norskprove/). Test odbywa się tylko dwa razy w ciągu roku.

Wymagania dotyczą osób, które dostarczą dokumenty aplikacyjne do policji po 1 stycznia 2017 roku (nawet jeśli dokument aplikacyjny na portalu zostanie wypełniony przed 1 stycznia) i są pomiędzy 18 a 67 rokiem życia w momencie składania stosownych dokumentów.

Ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę w UDI, niektóre osoby nie zdążą dostarczyć dokumentów aplikacyjnych przed 1 stycznia na policję. Nowe wymagania nie będą zastosowane w stosunku do osób, które wypełnią formularz zgłoszeniowy na portalu aplikacyjnym do 15 grudnia 2016 roku, nawet jeśli nie zdążą złożyć dokumentów przed 1. stycznia 2017 roku. Należy zarezerwować pierwszą wolną godzinę na wizytę w UDI.

Osoby, które mają mniej niż 18 lat lub więcej niż 67 lat, w momencie składania dokumentów aplikacyjnych na policję, nie są zobowiązane do spełnienia nowych wymagań.

Źródło info:

https://www.udi.no/


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=