Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
20/11/2015

Norwegia na fotografiach Łukasza Ptaka

Norwegia jest popularnym kierunkiem wycieczek fotografów. Kraina Fiordów oferuje różnorodne, zapierające dech w piersiach krajobrazy, które warto uwiecznić na zdjęciach. Pożądane jest, aby ludzie na świecie zdali sobie sprawę z piękna Norwegii. Taki właśnie cel mają organizatorzy konkursu fotograficznego „ Visit Norway’s”, w którym może wziąć udział każdy- bez względu na posiadane doświadczenie lub sprzęt. Tegoroczną jesienną edycję konkursu zwyciężył Polak – Łukasz Ptak.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Zdjęcie autorstwa Łukasza Ptaka / Źródło foto: community.foap.com

Zdjęcie autorstwa Łukasza Ptaka / Źródło foto: community.foap.com

Uczestnicy konkursy z powodzeniem uchwycili na swoich działach piękno norweskiej jesieni i jej spektakularne kolory – Norwegia eksploduje wówczas w pięknych odcieniach pomarańczowego, żółtego, czerwonego i brązowego. Jury konkursu miało trudne zadanie przy wyłonieniu zwycięzcy. Spośród uzdolnionych fotografów wybrali zdjęcie zrobione wczesnym rankiem, którego autorem jest Łukasz.

Kim jest zwycięzca na co dzień? Łukasz jest 23- latkiem z Polski, który pracuje dla swojego kraju w ambasadzie w Oslo, gdzie jest odpowiedzialny za promocję polskiej przedsiębiorczości na rynku norweskim. Pasję do fotografii odkrył, dzięki starszemu bratu, który zajmuje się fotografią zawodowo. Ostatnio zaczął tworzyć krótkie filmiki.

Łukasz wykonał konkursowe zdjęcie swoim pierwszym aparatem (Canon G7x) zakupionym trzy miesiące temu! -Musiałem poświęcić wiele czasu, aby uchwycić ten wyjątkowy moment- relacjonuje zwycięzca. – Zawsze staram się robić rzeczy niekonwencjonalnie – dodaje. Fotografia została wykonana w okolicach Sognsvann, małego jeziora w pobliżu Oslo. Łukasz udał się tam wczesnym sobotnim rankiem i czekał na wschód słońca.

Zdjęcie autorstwa Łukasza Ptaka / Źródło foto: community.foap.com

Zdjęcie autorstwa Łukasza Ptaka / Źródło foto: community.foap.com

Jak Łukasz opisuje Norwegię znajomym spoza kraju? -Niektórzy z moich przyjaciół uważają Norwegię za bardzo chłodne i ciemne miejsce. W pewnym sensie jest to prawda, szczególnie w okresie zimowym, ale z drugiej strony to w Norwegii można zobaczyć zorzę polarną, niedźwiedzie polarne w ich naturalnym środowisku, wspaniałe fiordy i majestatyczne góry- opowiada. – Norwegia ma charakter – podkreśla.

Łukasz jest osobą, która potrzebuje potwierdzenia, że to, co robi jest słuszne. Obecnie jego prace podziwiają ludzie na całym świecie, dzięki czemu ma jeszcze większą motywację do fotografowania i rozwijania swoich umiejętności.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=