Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/06/2015

Moda z Loppemarked, Fretex i UFF

Norweskie sklepy z używanymi rzeczami, w tym pchli targ lub popularne także w Polsce lumpeksy, dają możliwość nie tylko zrobienia zakupów w dobrej cenie, ale również są dobrym rozwiązaniem dla ludzi, których nie stać na kupienie ubrań w normalnym sklepie.

Loppemarked – pchli targ, to miejsce, gdzie znajdują się towary niedrogie i używane. Można je kupić, albo wymienić na jakiś inny towar. Takie targi organizowane są zazwyczaj w pomieszczeniach np. magazynach, szkołach, ale również i na zewnątrz np. na polu lub w namiocie. Norwegowie oddają na tego typu targi przedmioty, które nie są im już potrzebne. Zdarza się, że wśród wystawionych przedmiotów, można znaleźć całkiem nowe i niezniszczone meble, ubrania, sprzęt sportowy, RTV oraz AGD, materiały dekoracyjne i wiele innych przedmiotów, których nie znajdzie się nigdzie w tak atrakcyjnej cenie.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

flea-market-93960_640

Założeniem pchlich targów jest zbiórka pieniędzy na wyznaczone cele szkolne np. chór. Podczas swoich poszukiwań na pchlim targu można również dobrze się najeść. Podsumowując jest to miejsce, gdzie można znaleźć prawdziwe skarby w bardzo przystępnych cenach.

Fretex – jest to alternatywa dla sezonowych pchlich targów. Pierwszy sklep powstał w 1905 roku i bardzo szybko zyskał popularność. W tym momencie w całej Norwegii znajduje się 43 takie sklepy. Głównym celem tej sieci jest danie lepszych możliwości ludziom w trudnej sytuacji finansowej. Ich slogan brzmi: „Dajmy ludziom powody by wierzyli w przyszłość”. Stara się osiągnąć ten ambitny cel poprzez działania: recykling tekstyliów i papieru oraz rozwój wykorzystywania rzeczy używanych. Ponadto firma współpracuje z projektantami w celu przerabiania używanych rzeczy, które nie mogą być sprzedane w takiej formie w jakiej są. „Jedwabne szale mogą stać się powłoczkami na poduszki, skórzane kurtki- torebkami a haftowany obrus piękną sukienką”. Sklepy te rozsiane są po całym kraju.

UFF – są to sklepy, które oferują szeroki wybór używanej odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Można tam znaleźć również tradycyjne norweskie stroje oraz stroje i sprzęt sportowy. Rzeczy znajdujące się w sklepie, pochodzą z darów. Nadwyżki ze sprzedaży przeznaczane są na organizację Humana People to People na program rozwoju ludzi w Afryce i Indiach.

Więcej o Loppemarked znajdziesz w naszej zakładce LOPPEMARKED.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Moda z Loppemarked, Fretex i UFF"