Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
25/05/2016

Lotnisko Oslo – Rygge zostanie zamknięte!

Zarząd lotniska w Moss Rygge, które znajduje się około 60 kilometrów na południe od Oslo, zdecydował zamknąć swoją działalność handlową po tym, jak irlandzki przewoźnik Ryanair zrezygnował z korzystania z tego lotniska.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: en.ryg.no

Źródło foto: en.ryg.no

Irlandzka linia lotnicza Ryanair zrezygnowała z połączeń do lotniska Oslo-Rygge ze względu na wprowadzenie obowiązkowej opłaty pasażerskiej, która ma wejść w życie z dniem 1 czerwca. W ubiegłym roku lotnisko obsłużyło około 1,6 mln pasażerów. Jak pokazują szacunki, bez połączeń, które oferował Ryanair, liczba pasażerów może spaść do 500 000!

Lotnisko ma zostać zamknięte 1 listopada. W związku zlikwidowanych zostanie około 500 bezpośrednich i dodatkowo 500 pośrednich stanowisk pracy. Pomimo tak dużego ciosu w sektor pracowniczy Premier Erna Solberg broniła wprowadzenia nowej opłaty pasażerskiej. „Lotnisko w Moss nie zostało zamknięte z powodu nowej opłaty pasażerskiej” napisała Solberg na Facebooku. „W tym konkretnym przypadku to Ryanair zrezygnował z korzystania z tego lotniska, jak sam twierdzi, ze względu na nowy podatek pasażerski. Ten sam podatek jednak nie przeszkadza mu korzystać z innych norweskich lotnisk”.

Solberg powiedziała, że to niedobrze, że lotnisko w Moss stało się zależne od irlandzkiego przewoźnika. Dodała jednak, że rząd nie ugnie się w obliczu presji ze strony Ryanair.

Źródło info: nrk.no


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Lotnisko Oslo – Rygge zostanie zamknięte!"