Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
11/09/2015

Gdzie najlepiej mają emeryci? W Norwegii!

Według najnowszego rocznego wskaźnika międzynarodowego, HelpAge, Norwegia jest drugim najlepszym miejscem na świecie, w którym warto się zestarzeć. Krainę Fiordów wyprzedziła jedynie Szwajcaria.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

old-age-360714_640

Ocenie podlegały warunki życia ludzi powyżej 60 roku życia w różnych krajach, ich stan zdrowia, zdolności i zabezpieczenie dochodów. Szwajcaria wygrała ranking, głównie ze względu na starzejącą się populację i 100% pokrycie emerytalne. Starsze osoby ze Szwajcarii są bardzo zadowolone ze swojej sytuacji społecznej i opieki zdrowotnej.

Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie Szwecja. Norwegia została wyróżniona ze względu na najwyższy na świecie poziom edukacji wśród osób powyżej 60 lat oraz wysoki wskaźnik zatrudnienia. 71% osób pomiędzy 55 a 64 rokiem życia wciąż chodzi do płatnej pracy. Szacuje się, że około 20 000 Norwegów spędza swoją starość w Hiszpanii, skąd mogą ubiegać się o rentę norweską, a 80 000 osób przeprowadza się do Hiszpanii w okresie zimowym.

Zauważono jednak, że wielu norweskich emerytów czuje się samotnych i opuszczonych. W związku z tym część osób spędza czas w barze, a takie wizyty stwarzają ryzyko uzależnienia się od alkoholu.

Czytaj więcej o norweskiej emeryturze.Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=