Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
07/08/2015

Decydujesz się na wyjazd do Norwegii? Sprawdź, co możesz przewieźć przez granicę!

Spakowanie walizek na wyjazd nie jest wcale rzeczą prostą. Nieważne, czy są to tylko krótkie wakacje, podróż życia, czy może przeprowadzka na stałe. Każdemu będzie zawsze towarzyszył lęk przed niespakowaniem najważniejszych rzeczy, takich jak dokumenty, lekarstwa czy pieniądze. Norwegia nie jest w pełni objęta unią celną, dlatego przepisy dotyczące przewozu i wywozu rzeczy są nieco inne niż w Unii Europejskiej. Warto zapoznać się z listą rzeczy, których nie można ze sobą przewozić, by zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom na granicy.

Jeśli potrzebujemy przyjmować lekarstwa podczas wyjazdu, musimy mieć specjalne pozwolenie na przewóz. Dozwolona jest jedynie taka ilość, która jest nam niezbędna podczas trwania podróży.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

962546_66215991

Specjalne pozwolenie trzeba uzyskać również na takie środki, jak: narkotyki, trucizny, alkohol powyżej 60%, broń i amunicja, fajerwerki, ziemniaki, ssaki, ptaki i zwierzęta egzotyczne, rośliny i części roślin, które są przeznaczone do uprawy.

Do Norwegii można wziąć ze sobą w sumie tylko do 10 kilogramów mięsa, sera oraz hermetycznie zapakowanej żywności. Przewożone mięso, produkty mięsne, mleko i produkty mleczne muszą pochodzić z krajów EOG. Celnicy dbają o to, by produkty posiadały świadectwo weterynaryjne.

Karmy dla zwierząt nie podlegają ograniczeniom wagowym. Zakaz wywozu żywności mają dzieci do 12 roku życia. Młodsze dzieci mogą przewozić jedynie wodę mineralną, słodycze i wyroby czekoladowe.

Dość ostre limity nałożone są na napoje alkoholowe. Przez granicę można przewieźć napoje spirytusowe powyżej 22% alkoholu do 60% włącznie do 1 litra, wino powyżej 2,5% alkoholu do 22% włącznie do 1,5 litra, piwo powyżej 2,5% alkoholu lub gotowe drinki i cydr powyżej 2,5% alkoholu do 4,7% włącznie do 2 litrów.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Barry - 2015-08-08
i tak zazwyczaj tak dokładnie nie sprawdzają ;)