Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
18/09/2016

5 najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić podczas pobytu w Norwegii

Norwegia jest pięknym krajem, którego wybrzeże ma aż 24 140 kilometrów! Na takim terenie można niewątpliwie zobaczyć wiele pięknych miejsc i przeżyć niesamowite atrakcje. Poniżej przedstawiamy listę 5 rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić podczas pobytu w Krainie Fiordów.

1) Obserwacja zorzy polarnej – najpiękniejsze zorze widoczne są w bezchmurne wieczory w porze jesiennej. Niektóre biura turystyczne organizują wycieczki na tereny oddalone od wielkich miast, by móc zobaczyć zorzę polarną, zachwycić się i na chwilę zapomnieć o całym świecie. Więcej informacji na temat zorzy polarnej można uzyskać tutaj: Kiedy i gdzie najlepiej oglądać zorze polarną?

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: Jan-Morten Bjørnbakk/NTB scanpix

Źródło foto: Jan-Morten Bjørnbakk/NTB scanpix

2) Wycieczka psim zaprzęgiem – podziwianie malowniczych równin i płaskowyżów norweskich sprawia ogromną radość, tym większą jeśli jest to możliwe z psiego zaprzęgu. Taka niecodzienna przejażdżka nie jest możliwa w wielu miejscach na świecie. Najwięcej organizatorów takich wycieczek działa na terenie Laponii.

psie_zaprzegi

3) Wycieczka na arktyczne safari – ludzie żądni emocji mogą wybrać się w odległe, arktyczne rejony, a tam pojeździć na nartach, ponurkować lub wybrać się na rafting. Takie atrakcje i wycieczki objazdowe są ofertą wielu biur.

Źródło foto: fjordtravel.no

Źródło foto: fjordtravel.no

4) Wędrowanie z fiordów w góry i do parków narodowych – taka forma spędzania czasu gwarantuje poznanie Norwegii. Więcej informacji na temat norweskich fiordów i parków można uzyskać tutaj: Fiordy w Norwegii oraz Parki Narodowe w Norwegii.

Źródło foto: sunvil.co.uk

Źródło foto: sunvil.co.uk

5) Rejs po fiordach – wycieczka parowcem umożliwia poznanie miejsc, które są niedostępne dla wędrowców.

Hjorundfjord3


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=