Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama

Bezpłatny filmik „Jak założyć firmę w Norwegii” i dlaczego warto?

Jeżeli masz dosyć pracy na etacie, „gderającego” szefa i podporządkowywania się czyimś decyzjom weź sprawy w swoje ręce i załóż firmę jednoosobową! Zyskasz elastyczność czasową, możliwość kreowania własnej usługi lub produktu oraz będziesz miał realny wpływ na wysokość swoich zarobków.

A co najważniejsze, nie będziesz tylko wykonawcą, ale twórcą.

Firma jednoosobowa w Norwegii

Enkeltpersonforetak (EPF), czyli jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejszy rodzaj firmy, najczęściej wybierany przez osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z własnym biznesem w kraju fiordów. Właścicielem firmy jest pojedyncza osoba, ewentualnie firmę (wciąż pod nazwą firmy jednoosobowej) mogą poprowadzić wspólnie małżonkowie.

Daje do myślenia, co?

Czas założenia firmy w przypadku osób, które posiadają stały numer personalny i kody MinID to około 4-6 dni. W takim przypadku wszystkie sprawy załatwia się elektronicznie. Dochody, które uzyskuje właściciel w stałej pracy i w prowadzonej firmie należy połączyć w zeznaniu podatkowym. W firmie jednoosobowej dochód jest jednocześnie dochodem firmy. Podatki łączą się i to, co przedsiębiorca zarobi w firmie – jest jednocześnie dochodem osoby prywatnej.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

Ponadto prowadząc swoją własną działalność gospodarczą w Norwegii, spokojnie odprowadzasz składki na Twoją przyszłą emeryturę. Myślałeś już o niej?

Im szybciej zapoznasz się z tym artykułem, tym szybciej dowiesz się, co możesz jeszcze zrobić, aby Twoja przyszła emerytura dała Ci pełen komfort życia. Znasz swoje prawa – wiesz jak z nich korzystać.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

Emerytura w Norwegii

Emerytura w Norwegii przysługuje osobom, które ukończyły 67 lat. Może być wypłacana już od 62 roku życia, jednak będzie ona odpowiednio pomniejszona.

System emerytalny w Norwegii składa się z trzech części, z których dwie są obowiązkowe, a jedna jest dobrowolna.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

Pełna emerytura przysługuje jedynie osobom, które mieszkały w Norwegii i opłacały składki emerytalne w NAV przez 40 lat. Na jej wysokość wpływa ponadto emerytura dodatkowa oraz ewentualne dochody dzieci i współmałżonka, co jest uzależnione od dochodu.

Emerytura minimalna

Emerytura minimalna należy się wszystkim osobom, które po ukończeniu 16. roku życia, przez okres przynajmniej 3 lat, należały do Norweskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Folketrygden. Niekoniecznie muszą to być trzy kolejno następujące po sobie lata.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

Ponadto na wysokość emerytury otrzymywanej w Norwegii wpływ mają dochody z tytułu świadczeń z Folketrygden (urlop macierzyński, bezrobocie, choroba, trwała lub czasowa niezdolność do pracy) oraz to, czy małżonek lub partner pracuje lub czy jest na emeryturze lub rencie.

Jak wyliczyć wysokość norweskiej emerytury?

Widzisz, to nie jest takie trudne. Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie wynosiło Twoje świadczenie emerytalne w Norwegii w wieku 67 lat, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci pomogą Ci obliczyć Twoje świadczenie emerytalne.

Zadbaj o swoją przyszłośćOblicz emeryturę

A może masz jeszcze jakieś obawy??

#1 „Założenie firmy w Norwegii jest trudne i czasochłonne”

Firmę jednoosobową w Norwegii można założyć w 5 min. Nie wierzysz? To zobacz 🙂

FILMIK: JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ JEDNOOSOBOWĄ

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

#2 „Nie ogarnę tej całej papierologii”

Jeżeli masz pytania na jakikolwiek temat zazwyczaj pierwsze co robisz, to wpisujesz dane pytanie do internetu. Dlaczego i tym razem z tego nie skorzystać? Firmy wyrywają się, aby udzielić Ci darmowej pomocy i w ten sposób się wypromować. Czemu nie skorzystać z tego jak dziś działa świat internetu?

Zobacz, na stronie naszego partnera znajdziesz ogrom informacji, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy jednoosobowej:

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na samodzielną edukację zapraszamy do naszego sprawdzonego partnera. QUALI pomoże Ci załatwić wszystkie formalności związane z biznesem od A do Z.

Weź sprawy w swoje ręceZałóż firmę

#3 „Nie uda mi się pozyskać klientów”

Nie ma co się oszukiwać – klienci sami do Ciebie nie przyjdą, przynajmniej na początku. To TY musisz podjąć inicjatywę i wyjść ze swoją usługą / produktem do Twoich potencjalnych klientów. Daj się poznać. Twoje szanse wzrastają wraz z ilością podjętych działań – nigdy odwrotnie. Więc nie zastanawiaj się dłużej i ruszaj do działania! I pamiętaj, im bardziej będziesz otwarty na nowe znajomości, tym więcej klientów możesz pozyskać.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

#4 „Nie znam norweskiego”

Norwegowie doceniają osoby, które wykazują chęć władania ich językiem. Inwestycja czasu w naukę języka obcego jest świetną inwestycją w siebie. Podczas nauki należy pamiętać przede wszystkim o systematyczności. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu w ciągu dnia, pamiętaj, że wystarczy nauczyć się do 10 słów dziennie, aby już po roku swobodnie przekazywać proste komunikaty. Zwróć uwagę na to, że są setki słów które wyglądają tak samo w norweskim i polskim np. – tutaj masz listę. Nie szukaj wymówek. Nauka języka obcego przestała już dawno być nudną lekcją z nauczycielem określonego dnia o konkretnej porze. Sam zdecyduj o tym, kiedy i gdzie chcesz się uczyć, ale rób to SYSTEMATYCZNIE. W sieci znajdziesz mnóstwo darmowych kursów językowych. Możesz skorzystać także z pomocy vlogerów, którzy z chęcią pomagają w nauce norweskiego.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

Skopiuj poniższy kod, aby umieścić tę grafikę u siebie na stronie.

Oto, co możesz teraz zrobić:

  • Jeśli chcesz więcej info w kolejnych miesiącach? Wiesz co robić.
  • Jeżeli podobał ci się ten artykuł – polub naszą stronę