Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
08/04/2017

Zwiedzaj Norwegię… na mapach Google!

Popularne norweskie destynacje turystyczne, jak na przykład Trolltunga, są teraz dostępne na Google Street View Nature. Nowa opcja jest dobra dla turystów, którzy planują odwiedzić te miejsca w rzeczywistości. Dzięki niej mogą się zorientować na przykład jaka w danym miejscu występuje rzeźba terenu itd.

Źródło: wikipedia.org

Google Norway wierzy, że ich inicjatywa sprawi, że podróże górskie po Norwegii staną się bezpieczniejsze, a liczba akcji ratunkowych przeprowadzanych na szlakach zmaleje.

Każdy może przyczynić się do rozwoju projektu, który zakłada, że w bazie będą znajdować się wszystkie norweskie szlaki turystyczne.

Do wykonania materiałów wykorzystywanych później na Google Street View Nature używa się specjalnego sprzętu w formie plecaka, który zawiera piętnaście kamer ważących około 20 kilogramów. Wykonują one zdjęcia co kilka sekund, a potem tworzą z nich 360 – stopniową panoramę znaną z Google Maps.

„Otrzymujemy znacznie więcej zgłoszeń od ludzi, którzy chcą wziąć udział w projekcie, niż jesteśmy w stanie zaopatrzyć” – powiedziała rzecznik prasowa, Helle Skjervold.

Przeczytaj również: Msze Święte w języku polskim w Norwegii podczas świąt Wielkanocnych

Dyrektor do spraw Kultury w mieście Odda. Lage Thune Myrberget, jest zachwycony projektem i wierzy, że pozwoli on uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji z udziałem turystów w górach.

„Przyjeżdżają do nas turyści z Australii, Chin, USA, Kanady. Nowa opcja Google pozwala na przeżycie namiastki podróży jeszcze na etapie jej planowania. Da to ludziom wyobrażenie jak wymagająca może być trasa” – mówił Myrberget dla NRK.

Ma on nadzieję, że jeżeli przyszli turyści skorzystają z nowej możliwości, to zmniejszy to ilość przypadków, w których potem trzeba ich ewakuować ze szlaków przez nieodpowiednie przygotowanie do podróży.Może Cię również zainteresować:Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Zwiedzaj Norwegię… na mapach Google!"