Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
10/02/2017

Znana norweska książka o… waginach rusza na podbój świata

Niesamowicie popularna w Norwegii książka “Gleden med skjeden” będzie wydana w dziewięciu zagranicznych krajach.

źródło: tnp.no

źródło: tnp.no

„Gleden med skjeden” to książka informacyjna o waginach pisana swobodnym, młodzieżowym językiem. Docelową grupą odbiorców są kobiety pomiędzy 15, a 30 rokiem życia, ale równie pomocna może okazać się dla pozostałych pań, czy mężczyzn zainteresowanych tematem.

Współautorki książki, Nina Brochmann i Ellen Støkken Dahl są studentkami medycyny na Uniwersytecie Oslo.

Książka przynosi odpowiedzi na kłopotliwe pytania i opowiada o różnych częściach okalających narządy płciowe. Przykładowe kwestie, które zostały w niej poruszone to ile może czekać człowiek zanim zdecyduje się na dziecko, czy dlaczego kobiety odczuwają ból podczas menstruacji. Książka zawiera nawet oparty na badaniach przewodnik dotyczący orgazmu.

Jeżeli książka nie zaspokoi jednak w pełni ciekawości czytelników, mogą oni skontaktować się z autorami, a odpowiedzi na zadane pytania są publikowane na ich wideoblogu – “Underlivet.”.

Dahl uważa, że książka przykuła taką uwagę społeczeństwa z powodu braku ogólnodostępnych informacji dotyczących zdrowia seksualnego kobiety. W wywiadzie dla NRK powiedziała ona nawet, że część tematów poruszanych w książce nie jest nauczana w norweskich szkołach.

„Zdaję sobie sprawę jak bardzo brakuje informacji z tego zakresu w Norwegii, a w innych krajach wcale nie jest lepiej. Dlatego nie jestem szczególnie zdziwiona, że taki projekt edukacyjny zyskał aprobatę społeczeństwa” – mówiła Dahl.

„Zagraniczni wydawcy powiedzieli mi, że książka jest wyjątkowym połączeniem profesjonalnej ekspertyzy, kompetencji i doświadczenia opisanych prostym, przystępnym językiem” – mówiła Even Råkil, dyrektor do spraw praw autorskich w Agencji Literackiej Oslo.

Według gazety VG, książka został już sprzedana do Brazylii, Izraela, Szwecji, Holandii, Niemiec, Finlandii, Danii, Włoch i Hiszpanii, a już spłynęły kolejne oferty z Australii, Francji, Anglii i USA i wielu innych krajów.

                                                                                                                                                                                                                                                                           

Może Cię również zainteresować:


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: