Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
18/04/2017

Znamy więcej informacji o siedemnastolatku podejrzanym o przygotowywanie zamachu w Oslo

Przypomnijmy, że nastolatek został zatrzymany w Oslo z domowej roboty bombą przy sobie. Chłopak twierdzi, że nie chciał nikogo skrzywdzić.

źródło: norwaytoday.info

Siedemnastolatek został przesłuchany przez policję w sobotę. Nie przyznaje się do winy i twierdzi, że nie miał kontaktu ze zwolennikami skrajnego islamizmu.

Przeczytaj również: Polska ambasada ostrzega Polaków przebywających w Norwegii

Specjalna Jednostka Policyjna (PST) nie podaje żadnych informacji o przesłuchaniu, ale potwierdza, że w czasie Świąt Wielkanocnych przeprowadzano przesłuchania kilkunastu osób w tej sprawie.

Przez jakiś czas większość rejonu Grønland w Oslo zostało otoczone przez policję, a okolica była całkowicie sparaliżowana po tym, jak policja zatrzymała siedemnastolatka, który posiadał przy sobie domowej roboty bombę. Podejrzany okazał się być obywatelem Rosji i został aresztowany zaraz po zatrzymaniu.

PST opisało materiał posiadany przez zatrzymanego jako pojemnik zawierający zapalniczkę, gaz i różnego rodzaju gwoździe, śrubki itp. Adwokat chłopaka, Aase Karine Sigmond, utrzymywała z kolei, że ładunek podejrzanego zawierał jedynie kawałki drutu. Linia obrony opiera się na tym, że miał to być niewinny żart, podczas gdy PST postawiło zarzuty usiłowania przeprowadzenia aktu terroryzmu.Może Cię również zainteresować:


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: