Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
12/11/2015

Zmiany dotyczące polityki azylowej i imigracyjnej

Na poniedziałkowej konferencji prasowej w parlamencie lider norweskiej Partii Konserwatywnej Trond Helleland oraz lider Partii Postępu Harald T. Nesvik zaproponowali 15 szczególnych działań, które mają na celu zaostrzenie polityki azylowej i imigracyjnej.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

work

Główne propozycje zmian w przepisach, zaproponowane przez dwie partie rządzące, będą dotyczyć:

– ograniczenia w przepisach dotyczących łączenia rodzin,

– zaostrzenia warunków pobytu tymczasowego,

– odsyłania do swoich krajów tych azylantów, którzy nie potrzebują już ochrony,

– ustawy imigracyjnej, w której mowa o tym że osoba ubiegająca się o azyl dostanie pozwolenie na pobyt jeżeli wniosek nie zostanie rozpatrzony w przeciągu 15 miesięcy, zostaje tymczasowo uchylony.

Partie będą również starać się o zmniejszenie korzyści dla osób ubiegających się o azyl. „Norwegia nie może być krajem, w którym otrzymuje się lepsze warunki niż w innych państwach. Chcemy wprowadzić zmiany, by pokazać, że nie można tu przyjechać i korzystać do woli z pomocy społecznej, której środki przez dziesięciolecia gromadzone były przez naszych podatników” powiedział Nesvik.

Helleland ma nadzieję, że ich propozycja spotka się z poparciem politycznym. „Ważną rzeczą jest, aby pokazać, że tniemy zapomogi, żeby zrównać je do poziomu jaki panuje w innych krajach. Chcemy, aby do naszego kraju przybywały tylko osoby, które naprawdę potrzebują pomocy. Mam nadzieję, że to zadziała” powiedział Helleland. „Jednym z kluczowych spraw jest, aby Ci, którzy nie dostali pozwolenia na pobyt, byli niezwłocznie odsyłani do swoich krajów” dodał. „To są nasze decyzje, o które będziemy walczyć. Należy usiąść i rozpocząć negocjacje. Musimy mieć ścisłą i uczciwą politykę imigracyjną” powiedział Helleland.

Poniżej kilka innych propozycji zmian dotyczących przepisów imigracyjnych:

– zapewnienie powrotu osób ubiegających się o azyl w Norwegii,

– praca w kierunku utworzenia ośrodków opieki dla małoletnich bez opieki ubiegających się o azyl w krajach pochodzenia, aby zapobiec wysłaniu ich na niebezpieczne podróże oraz ułatwić bezpieczny powrót.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Zmiany dotyczące polityki azylowej i imigracyjnej"