Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
28/05/2015

Złoty Szlak do Norwegii – to miejsce, które musisz zobaczyć!

Złoty Szlak rozciąga się pomiędzy jeziorem Langvatnet (Strynefjell) i Sogge Bridge (Romsdal). Podkreśla on najbardziej spektakularny norweski krajobraz. Norwegia jest pięknym krajem pełnym wspaniałych gór, zapierających dech w piersiach fiordów i bogatych pejzażach morskich. Jest jednak jedna droga, która w szczególności bogata jest w te niesamowite cuda natury. Jest to „Złoty Szlak”, również znany jako Geiranger-Trollstigen. Ta trasa, długości 106 km, jest mieszanką niezwykłych polodowcowych dolin ze szmaragdowymi fiordami.

Złoty Szlak jest jedną z 18. Narodowych Tras Turystycznych Norwegii. Słynie z pięknego krajobrazu i zdumiewających punktów widokowych, które odbierają podróżującym mowę. Spośród wspomnianych 18 tras, sześć jest już całkowicie ukończonych. Według urzędników, pozostałych dwanaście ma zostać ukończona do 2020 roku.

Odkryj Złoty Szlak

Oszałamiające wodospady, żyzne doliny i głębokie fiordy sprawi, że będzie to dla Ciebie jedno z najbardziej surrealistycznych doświadczeń podróży. Droga składa się z 11. „serpentyn” i nieprzerwanie wabi turystów od 1936 roku. Drogowcy i utalentowani inżynierowie zaprojektowali to miejsce idealne do jazdy. Jeśli więc podróżujesz po Norwegii samochodem, przejechanie się Złotym Szlakiem jest absolutną koniecznością.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

p01696r4

Rozpocząć swoją podróż można z Alesund. Jest to piękne miasto w powiecie Sunnmøre. Następnie kierując się ok 100 km na południe dotrzeć do Trollstigen. Tam można wspiąć się na polodowcowy płaskowyż, z którego rozciąga się przepiękny widok na krajobraz okolicy. Warto odwiedzić tamtejsze centrum turystyczne, by zobaczyć imponujący wodospad Stigfossen. Jego architekt – Reiulf Ramstad, potrzebował aż ośmiu lat na to, by idealnie dopasować strukturę szkła, połączyć z granitem, by w rezultacie otrzymać replikę roztopionego lodu z rzeki Istra.

Jadąc dalej na południe ok 16 km można natknąć się na kolejny architektoniczny diament na końcu doliny Valldal – Juvet Landscape Hotel. Ten niesamowity hotel posiada 7 domków dla gości i został zaprojektowany, by wkomponować się w naturalne środowisko Norwegii nie niszcząc go przy okazji.

Co jeszcze warto zobaczyć wzdłuż Złotego Szlaku?

Ta niesamowita trasa posiada wiele cudów natury, które warto zobaczyć i Ørnevegen jest właśnie jednym z nich. Lepiej znany jest z nazwy „Droga orła”. Znajduje się na wysokości 620 m n.p.m. i rozpościera się z niego najbardziej spekakularny widok na panoramę Geirangerfjord. Wśród innych atrakcji tego miejsca można wyróżnić Dalsnibba, który znajduje się na wysokości 1 500 m n.p.m. oraz wąwóz Flydalsjuvet.

Ogromnym plusem tej okolicy jest jego surowy, spokojny charakter i świeże, czyste powietrze. Wystarczy po prostu wziąć głęboki oddech i podziwiać zdumiewające widoki.

p01696jn

Złoty Szlak aktywnie

Istnieje wiele sposobów na aktywne zwiedzenie Złotego Szlaku. Można dołączyć do wycieczek zorganizowany i zwiedzić okoliczne liczne fiordy, wodospady. Jedną z opcji jest również rejs statkiem. Na przykład można wybrać się promem i rozpocząć wyprawę przez Hellesylt i Geiranger.

Innym sposobem aktywnego spędzenia czasu są piesze wycieczki. Okoliczne tereny bogate są w ścieżki turystyczne. Można udać się na relaksujący spacer do wodospadu Storseterfossen lub bardziej ryzykowny trekking do górzystego gospodarstwie Skageflawill, co doskonale urozmaici całe doświadczenie podróży. Bardzo popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest też kajakarstwo. Istnieje wiele wiosek wzdłuż Geirangerfjord, z których można wypożyczyć kajaki i przeżyć spektakularną przygodę.]

Norweski Złoty Szlak jest prawdziwą krainą czarów. Otoczony przez niekończące się wodospady, wąwozy, fiordy i ścieżki, jest niesamowitym doznaniem dla każdego turysty. Najlepszy okres tutaj jest między majem a październikiem, kiedy to sprzyja pogoda, krajobraz staje się kolorowy i tętniący życiem. Naturalne środowisko jest w pełnym rozkwicie.

Zobacz ten szlak na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=Q0M1SZW7S1E

zdjęcia bbc.com


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Trevor - 2015-05-28
no warte przemyślenia :)
Karo - 2015-05-28
wybieram sie w lipcu :D:D:D:D