Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
18/01/2016

Zasiłek rehabilitacyjny – sprawdź, komu przysługuje i ile wynosi!

Zasiłek rehabilitacyjny przysługuje osobom, które straciły co najmniej 50% zdolności do pracy. Prawo do zasiłku mają wszyscy obywatele EOG, którzy pracują w Norwegii i przez okres co najmniej 3 lat byli członkami norweskiego systemu ubezpieczeń społecznych.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

wheelchair-749985_640

Świadczenie wypłacane jest osobom, które po 52 tygodniach zwolnienia lekarskiego nadal nie są w stanie powrócić do czynności zawodowych, ale rokują na powrót na rynek pracy. Pieniądze mają zapewnić dochód w czasie powrotu do zdrowia. Zasiłek wypłacany jest przez NAV i wynosi 66% osiąganego wcześniej dochodu. Świadczenie rehabilitacyjne można pobierać maksymalnie przez okres 4 lat.

Co zrobić, aby otrzymać zasiłek rehabilitacyjny? W tym celu należy zarejestrować się jako osoba, która szuka pracy w NAV, zamieścić w systemie swoje CV i co 2 tygodnie wysyłać karty meldunkowe z informacją o swojej sytuacji. Dodatkowo należy wysłać podanie o zasiłek przejściowy, również do NAV. Osoby, które utraciły zdolność do pracy i starają się o zasiłek rehabilitacyjny muszą także dostarczyć do urzędu pełną dokumentację medyczną, która opisuje przebieg i leczenie choroby w języku angielskim bądź norweskim.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Zasiłek rehabilitacyjny – sprawdź, komu przysługuje i ile wynosi!"