Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
15/11/2015

Zasiłek mieszkaniowy w Norwegii – komu przysługuje i ile wynosi?

Zasiłek mieszkaniowy jest przyznawany osobom, które znajdują się w ciężkiej sytuacji i nie są w stanie pokryć wysokich kosztów mieszkaniowych w Norwegii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

mieszkaniewnorwegii

Uprawnienia do dodatku mieszkaniowego zależą od:

– 65 procent wartości netto wspólnego majątku,

– dochodów z wynajmu,

– dochodów i majątku z zagranicy,

– górnej granicy dochodów ustalanej zgodnie z ostatecznym rozliczeniem podatkowym wszystkich osób mieszkających w jednym gospodarstwie, o ile nie zaszły duże zmiany od poprzedniego roku kalendarzowego. W innym przypadku dochód naliczany jest ze średniej z ostatnich 2 lub 3 miesięcy. Limity dochodów brutto zależą od miejsca zamieszkania. Na przykład górny limit dochodów w dwuosobowym gospodarstwie domowym prowadzonym w mieszkaniu w Oslo wynosi 247 500. Szczegółowe dane można znaleźć tutaj: http://www.husbanken.no/bostotte/inntektsgrenser/.

Świadczenie przysługuje osobom pełnoletnim oraz osobom, które nie ukończyły 18 lat, ale posiadają już dzieci. Dodatkowym warunkiem do przyznania zasiłku jest konieczność posiadania w mieszkaniu osobnego wejścia, toalety i kuchni. Ponadto mieszkanie musi nadawać się do zamieszkania przez rok. Wyjątkiem są osoby, którym mieszkanie zostało użyczone przez gminę.

Zasiłek mieszkaniowy przyznawany są przez Husbanken, jednak wniosek o jego przyznanie należy złożyć w NAV. Wysokość zasiłku jest rozpatrywana indywidualnie.

Więcej na ten temat znajdziesz w naszej zakładce https://pol-nor.com/zapomogi-w-norwegii/.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=