Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
08/04/2016

Zasady przyznawania alimentów na dziecko w Norwegii

Dużym plusem w Norwegii jest to, że procedura przyznawania alimentów odbywa się bez udziału sądu. Sprawy alimentów załatwiane są na poziomie administracyjnym, przez  Norweski Urząd Pracy i Opieki Społecznej (NAV), dzięki czemu proces jest znacznie krótszy i prostszy niż w Polsce (czytaj więcej: Alimenty w Norwegii).

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

child-544316_640

Alimenty w Norwegii wypłacane są przez jednego z rodziców. Wysokość świadczeń jest ustalana indywidualnie między rodzicami. Nie wszystkie rodziny muszą korzystać z usług kancelarii prawnych. Jeśli rodzice nie mogą dojść do porozumienia, sprawę rozstrzyga NAV. Urzędnicy ustalają wysokość alimentów na podstawie zarobków, kosztów życia i utrzymania dziecka w Norwegii.

W przypadku, gdy rodzic nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego, alimenty są wypłacane przez NAV. Świadczenia przysługują do momentu ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Jeśli dziecko po skończeniu 18 lat kontynuuje naukę, sąd może zdecydować o dalszym wypłacaniu alimentów.Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Kinga11 - 2018-10-02
Co sie dzieje jezeli nav ściąga alimenty a pracodawca nie wplaca zadanej kwoty alimentow
Ktos - 2016-04-08
Chyba zaliczka alimentacyjna to jest to co Nav wyplaca i na pewno nie jest to kwota którą powinien placic rodzic jako alimenty. Powiedzmy ze Nav wyliczy ci ze miesieczny koszt utrzymania dziecka to 6 tys.kr to Nav wyplaca zaliczke nie cale 2 tys.
Pol-Nor