Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
05/11/2015

Wysyłanie paczek z Norwegii

W dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów na wysłanie paczki do Norwegii lub do Polski z Norwegii. Niektórzy korzystają tradycyjnie z poczty lub firm kurierskich, ale coraz częściej paczki wysyłane są autobusami. Większość przewoźników oferuje transport paczek na wyznaczonych trasach. Norwegia nie należy do Unii Europejskiej i posiada własne przepisy odnośnie przewozu paczek. Aby przesyłka przeszła odprawę celną w Norwegii wymagane jest zadeklarowanie jej wartości i wypisane zawartości.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

plane-437745_640

Istnieje wiele przedmiotów, których nie wolno wysyłać do Norwegii. Wśród nich znajdują się, między innymi, futra, dokumenty osobiste., biżuteria, kamienie i metale szlachetne, próbki biologiczne czy nasiona i materiały medyczne. Przed wysłaniem paczki trzeba koniecznie sprawdzić, czy paczka nie zawiera przedmiotów znalezionych na liście przedmiotów niedozwolonych.

Do najpopularniejszych firm kurierskich należą UPS i K-EX, DHL i OPEK. Ceny usług kurierskich można porównać w wyszukiwarce zamieszczonej na stronie: http://www.znajdzkuriera.pl/. W Norwegii za usługi pocztowe odpowiedzialna jest firma Posten Norge AS. Pocztę norweską można odnaleźć  w każdej gminie w Norwegii, może ona mieć formę urzędu pocztowego (Post), czy punktu w sklepie (Butikk). Ze względu na formę, różnią się również godziny otwarcia, np. punkty pocztowe znajdujące się w sklepach, będą otwarte w takich samych godzinach, co sklepy, w jakich się znajdują. Cennik usług pocztowych świadczonych przez norweską firmę można sprawdzić tutaj: http://www.posten.no/en/products-and-services/parcels/carryon-cash.

Warto wiedzieć, że paczki o wartości do 1000 NOK są zwolnione z opłaty celnej. Przesyłki powyżej wartości 200 NOK są opodatkowane. Kwota ta jest większa, jeśli paczka nadana została jako prezent.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Wysyłanie paczek z Norwegii"