Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
26/01/2015

Wykształceni Polacy coraz częściej rozchwytywani za granicą

Wydawać by się mogło, że zagranicę wyjeżdżają tylko osoby, które nie mogą znaleźć pracy w ojczyźnie. Błąd! Coraz częściej to właśnie wykształcone społeczeństwo decyduje się na podjęcie ryzyka i wyjazd. Wszystko za sprawą wysokich zarobków i ambicji. Wysokie uznanie otrzymują tam informatycy, inżynierowie oraz pracownicy służby zdrowia.

Polski pracownik cieszy się za granicą opinią dobrego fachowca. W okresie od 2003-2014 za granicę wyjechało już ponad 30 000 naszych specjalistów. Pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na motywację oraz umiejętności interpersonalne.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

keyboard-70506_640

Zarobki proponowane przez zagranicznych pracodawców są bardzo atrakcyjne. Przykładowo, w Norwegii, pielęgniarka może zarobić rocznie nawet 385000 NOK, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje kwotę równoważną zarobkom 16 tys. złotych miesięcznie. Znacznie więcej zarobi tam informatyk, dorabiając się miesięcznie nawet o 8 tysięcy złotych więcej niż pracownica służby zdrowia.

Najpopularniejszymi kierunkami geograficznymi, wybieranymi przez specjalistów są takie państwa jak: Skandynawia, kraje Beneluksu, Szwajcaria oraz Niemcy. Stanowią one czołówkę państw wysoko rozwiniętych i bogatych.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=