Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
06/10/2015

Wybory do Sejmu i Senatu RP. Gdzie głosować będąc w Norwegii?

25 października 2015 roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Sprawdź, w jaki sposób i gdzie możesz zagłosować przebywając w Krainie Fiordów.

Głosowanie w obwodzie głosowania

Osoba, która na stałe mieszka na terenie Norwegii lub przebywa w tym kraju tymczasowo podczas wyborów, powinna zgłosić się do konsula, by zostać ujętą w spisie wyborców uprawnionych go głosowania za granicą. Można tego dokonać ustnie, telefonicznie, pisemnie lub w formie elektronicznej. Najłatwiej jednak skorzystać z formularza, który dostępny jest na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (https://ewybory.msz.gov.pl/). By dokonać takiej rejestracji, należy podać następujące dane: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer PESEL, adres zamieszkania lub miejsce pobytu w Norwegii, adres zamieszkania w Polsce (dotyczy osób tymczasowo przebywających za granicą), numer paszportu oraz data i miejsce jego wydania (w przypadku braku takiego dokumentu, można podać numer dowodu osobistego). Takiej rejestracji można dokonać najpóźniej do 22 października 2015 roku.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Wybory-urna

Gdzie można zagłosować?

25 października swój głos będzie można oddać:

1. Bergen (ul. Christies gate 16) w Szkole Katolickiej Św. Pawła. W tym obwodzie głosować można będzie osobiście. Obiekt przystosowany jest do osób niepełnosprawnych.

2. Oslo (ul. Uranienborg terrasse 11) w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP. W tym obwodzie głosować można osobiście.

3. Oslo (ul. Drammensveien 169-171) w Wydziale Konsularnym Ambasady RP. W tym obwodzie głosować można osobiście.

4. Stavanger (ul. Hjalmar Johansens gate 4) w Bekkefaret bydelhus. W tym obwodzie głosować można będzie osobiście. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

5. Tromsø (ul. Storgata 94) w Parafii katolickiej NMP. W tym obwodzie głosować można będzie osobiście.

6. Trondheim (ul. Kjøpmannsgata 52) w Omega Accounting AS & Polish Connection. W tym obwodzie głosować można będzie osobiście.

Rejestracja za pomocą formularza umieszczonego na stronie MSZ:

Najłatwiej zarejestrować się za pomocą formularza udostępnionego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Aby tego dokonać należy wejść na stronę internetową https://ewybory.msz.gov.pl/ i kliknąć „rozpocznij rejestrację”. Następnie zaznaczyć typ głosowania (osobiście lub korespondencyjnie) oraz wybrać jedną z dostępnych komisji (dwie znajdują się na terenie Oslo i po jednej w Bergen, Stavanger, Tromsø oraz Trondheim). Następnie wprowadza się wszystkie dane osobowe, o których była mowa powyżej. Ostatnim krokiem jest weryfikacja danych i wysłanie wniosku.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Konsulatu w Norwegii – http://www.oslo.msz.gov.pl/


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=