Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
Chcę otrzymać maksymalny zwrot podatku za 2017 rok!
Osoba prywatna Firma
wróć do strony głównej następna aktualność
23/12/2016

Wiek azylantów będzie weryfikowany za pomocą zdjęć rentgenowskich nadgarstków i zębów!

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (Folkehelseinstituttet – NIZP) podaje, że kontrowersyjne badania rentgenowskie nieletnich azylantów bez opieki będą kontynuowane w przyszłym roku.

Źródło foto: thelocal.no

Źródło foto: thelocal.no

„Pracujemy na założeniu, że takie badania będą kontynuowane. To nie znaczy, że będziemy kontynuować je w dokładnie taki sam sposób, w jaki są praktykowane teraz. Dołożymy wszelkich starań, aby udoskonalić tę metodę oraz rozwiać wszelkie niepewności związane z tą metodą” powiedział dyrektor sekcji nauk sądowych Truls Simensen gazecie VG.

NIZP będzie prezentować swoje zalecenia norweskiej Dyrekcji Imigracji (UDI) w lutym przyszłego roku. Kontrowersyjne badania polegają na prześwietleniu nadgarstka i zębów.

Wielu lekarzy jest sceptycznie nastawiona przytoczonej powyżej metody weryfikowania wieku przybyłym do Norwegii uchodźców. „Przy wykorzystaniu metody rentgenowskiej na nadgarstku, nigdy nie jest w stanie określić dokładne daty urodzenia. W najlepszym wypadku można by podać przedział wiekowy, który musi być stosowany ostrożnie” powiedział Lil-Sofie Ordning szef unii radiologicznej Dziecięcego (Barneradiologisk Forening).


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Cenne info o Norwegii:
Newsletter:

Lubię źródło cennego info: