Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
01/09/2015

W Norwegii powstał największy na świecie mural!

Francuski duet artystów, Ella i Pitr, wraz z małą grupą wolontariuszy, stworzyli mural obejmujący 21 000 metrów kwadratowych na terenie przemysłowym. Mural jest to dzieło dekoracyjne malarstwa ściennego. Według informacji podanych przez artystów jest to największe tego typu dzieło na świcie.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło: thelocal.no

Źródło: thelocal.no

Mural, zatytułowany „Lilith i Olaf”, przedstawia gigantyczną postać zwijającej się kobiety i małą czerwoną postać, która reprezentuje króla Norwegii, Olafa. Oficjalna prezentacja muralu nastąpi 4 września w ramach 15. Festiwalu Street Art w Stavanger. Dzieło, podobnie jak inne prace artystów, najlepiej widoczne jest z powietrza.

Ella i Pitr czerpią inspirację z komiksów i książek dla dzieci. Ich najnowsze dzieło w Norwegii należy do serii „śpiący giganci”, malowanych na dachach budynków na całym świecie. Duet ma swoje prace także we Włoszech, Kanadzie, Portugalii i Chile. Seria gigantów jest wykonana w kolorze białym i czarnym z czerwonymi szczegółami.

Zrobienie muralu w Norwegii zajęło 4 dni. Ze względu na charakter ulicznej sztuki, trudno jest stwierdzić, czy „Lilith i Olaf” to największy mural na świecie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

shelby - 2015-09-01
wow robi wrażenie