Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
11/11/2015

W jaki sposób wysłać środki pieniężne z Norwegii do Polski?

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na emigrację z Polski po to, żeby w krótszym czasie zarobić więcej pieniędzy lub po prostu po to, żeby pracować i żyć w danym kraju na dłuższą metę. Bardzo często osoba wyjeżdżająca pozostawia w rodzimym kraju najbliższych- żonę, męża, dzieci, rodziców. Mimo dodatkowych kosztów, przysłanie pieniędzy jest powszechniejsze i mniej ryzykowne niż przywożenie gotówki przy sobie. W takim razie w jaki sposób dokonać przekazu pieniężnego dla bliskich? Skorzystać z usług oferowanych przez norweskie banki? Zrobić transfer międzynarodowy za pomocą stron internetowych?

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

korony_norweskie

Prowizje narzucane przez banki są często bardzo duże, a wiadomo, że każdy grosz się liczy. Koszt przelewu waha się od 50 do 200 NOK w zależności od banku. Poza tym pieniądze są z reguły automatycznie przewalutowane, a kurs potrafi często być niższy nawet o kilkadziesiąt groszy w porównaniu do kantorów. Warto wiedzieć, że zdecydowanie bardziej korzystne jest przewalutowanie w banku norweskim ze względu na lepsze kursy. W tym celu należy wybrać PLN jako walutę wychodzącą.

Przelewy internetowe są tańsze, ceny zaczynają się już od 10 NOK. Z drugiej strony przesyłanie gotówki przez strony internetowe jest bardzo niepewne i niesie za sobą ryzyko, więc należy sprawdzić bezpieczeństwo takiej strony. Instytucje, którym z pewnością można zaufać, to – poza bankami – Western Union, Moneybookers, Transfer24. Można także korzystać z systemu PayPal. W Western Union przekazu pieniężnego można dokonać także wtedy, kiedy nie ma się konta bankowego.

Więcej informacji znajdziesz w naszej zakładce: https://pol-nor.com/przekazy-pieniezne-z-norwegii-do-polski/.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pochodniak - 2016-01-30
Korzystam właśnie z Transfer24 pozdrawiam miłego wieczoru
Arek - 2015-11-13
Gdy wysyłam z norweskiego konta na polskie przez Transfer24 to pobierana jest opłata 6,90 NOK (chyba, że ktoś wyśle więcej jak 500 NOK wtedy jest wyższa opłata). Polecam