Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
02/07/2015

Ucz się norweskiego z Karin A. Winnem

Norwegia staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem dla ludzi z całego świata. Nie tylko pragną go zwiedzać, ale również wybierają je jako miejsce do życia. Norwegowie z reguły bardzo dobrze posługują się językiem angielskim. Jednak poznanie ojczystego języka kraju, który się odwiedza, pozwala w pełni doświadczyć lokalnej kultury. Ponadto daje dostęp do tamtejszego rynku pracy. Kursy językowe zazwyczaj są bardzo drogie i często nie przynoszą spodziewanych efektów. Sprawa jednak nie jest przegrana, bo z pomocą przychodzi Karin A. Winnem.

Karin mieszka w Oslo wraz z mężem i synkiem. Mówi, że wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to prowadziła blog na żywo na portalu Blog.Tv. Kiedy internauci dowiedzieli się, że jest z Krainy Fiordów zaczęli wypytywać o ten kraj, a później o kwestie językowe. W błyskawicznym tempie mnożyły się pytania dotyczące słówek, gramatyki oraz zwrotów. Skończyło się na tym, że skrzynka mailowa Karin pękała w szwach od wiadomości, pytań i próśb. Choć bardzo chciała, nie była w stanie na nie wszystkie odpowiedzieć. I tak to się właśnie zaczęło.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

karin1

Jej kanał na portalu You Tube istnieje od 2008 roku. W roku 2013, po urodzeniu synka, zrobiła sobie roczny „urlop macierzyński”. Jak to tej pory jej kanał ma 5 130 655 wyświetleń i 24 652 subskrybentów. Zamieściła tam naprawdę pokaźną ilość filmików z których każdy znajdzie coś dla siebie. Są one zróżnicowane pod względem tematycznym i poziomu zaawansowania. Co tydzień czyta komentarze swoich słuchaczy, zbiera sugestie by każda jej następna lekcja była bardziej interesująca i lepiej dopasowana do jej uczniów. Jak sama mówi, język którego uczy, nie jest ani Bokmål ani też Nynorsk (są to dwa urzędowe standardy pisanego języka norweskiego). Posługuje się wschodnim dialektem, ale nie sądzi, żeby ktokolwiek po jej kursie miał problemy ze zrozumieniem urzędowego norweskiego.

Karin można znaleźć w internecie pod nickiem Crienexzy lub Crien.

Kanał na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=TVYbFBelqu4

Strona internetowa:

http://karinawinnem.com/


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

shelby - 2015-07-03
Jest spoko, dużo mi pomogła :D