Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
12/08/2015

Twoje dziecko rozpoczyna teraz naukę w norweskiej szkole? Sprawdź, jak rodziców straszą media!

Rodzice, którzy posyłają swoje pociechy do szkoły tuż po zakończeniu wakacji, są zaniepokojeni informacjami napływającymi z mediów. Docierają do nich w większości negatywne komentarze na temat norweskiej szkoły. Mimo to komitet rodziców w szkołach podstawowych i średnich (FUG) podkreśla, że zdecydowana większość uczniów jest zadowolona z pobieranych lekcji w Norwegii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

child-544316_640

Liderka FUG, Elisabeth S. Gundersen, zebrała wiele materiałów prasowych, które ukazały się w ostatnim czasie na norweskim rynku, dotyczących obaw dzieci przed powrotem do szkoły. Zarówno młodsze, jak i znacznie starsze dzieci obawiają się szkoły, nadmiaru prac domowych, wygórowanych oczekiwań w stosunku do nich, strachu, samotności i, niestety, zastraszania. Materiały szerzone przez media przerażają rodziców. Liderka jednak uspokaja dorosłych i informuje, że rzeczywistość jest bardzo dobra.

Dzieci, które mają trudności w szkole mogą zawsze liczyć na pomoc. W porównaniu do tego, jak wielu uczniów uczy się w norweskich szkołach, problemów pojawia się bardzo niewiele.

Gundersen jest niezadowolona z faktu, że nie przedstawia się w mediach dobrych przykładów z norweskich szkół. Szkoły i rodzice robią wiele dobrego dla swoich podopiecznych, ale media lubią przedstawiać same negatywy. Czytaj więcej o szkołach podstawowych w Norwegii.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Barry - 2015-08-12
nadmiaru prac domowych, wygórowanych oczekiwań?? ludzie to jest szkoła, ona ma czegoś nauczyć!