Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
03/09/2015

Tromsø – 10 atrakcji turystycznych największego miasta obszaru podbiegunowego w całej Skandynawii

Osoby, które chciałaby się przekonać, na czym tak naprawdę polega niezwykłość Norwegii, powinny zdecydowanie udać się na północ kraju. Północna Norwegia zajmuje w sumie około jednej trzeciej powierzchni kraju. Turyści docierają tam, aby zwiedzić parki narodowe, w których żyją wilki i niedźwiedzie, by łowić ryby, oglądać ptaki, wieloryby i foki albo schodzić do jaskiń. Warte uwagi jest niewątpliwie miasto Tromsø, które jest największe na obszarze podbiegunowym w całej Skandynawii. Tromsø znajduje się ok. 300 km od koła podbiegunowego.

Co warto zobaczyć w Tromsø? Poniżej przedstawiamy 10 najbardziej popularnych atrakcji turystycznych miasta.

1) Storgata – główna ulica miasta, przy której znajduje się większość atrakcji. Stoi tam wiele drewnianych domków, które są charakterystyczną zabudową miasta.

2) Kościół Tromsdalen – katedra Morza Północnego jest niezwykłym budynkiem z dachem, który ma symbolizować światło zorzy, dzięki czemu wnętrze kościoła jest oświetlone w czasie nocy polarnej. Budynek składa się z 11 trójkątnych elementów, które przypominają lodowe szczeliny. W świątyni znajduje się piękny witraż o wysokości 23 metrów, który składa się z 86 części i przedstawia powtórne przyjście Chrystusa na Ziemię.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło: wikipedia.org

Źródło: wikipedia.org


3) Polaria – krajowy ośrodek badań i informacji na temat obszaru podbiegunowego. Atrakcją turystyczną jest film o Svalbardzie, gatunki ryb podbiegunowych w akwarium i basen dla fok.

4) Muzeum Polarne – odwiedzający muzeum mogą wzbogacić swoją wiedzę na temat wypraw i polowań organizowanych na obszarze podbiegunowym.

5) Planetarium Zorzy Polarnej – turyści mogą być świadkami pokazów arktycznego światła, zarówno światła słońca świecącego podczas polarnego dnia, jak i niebieskawego światła zorzy polarnej, które jest widoczne podczas nocy polarnych.

6) Ogród botaniczny miasta – jedyna okazja, by zobaczyć bogatą kolekcję roślin arktycznych z różnych zakątków świata.

tromso

7) Tromsø Kunstforening – najstarsze towarzystwo sztuki na terenie kraju, które co roku wystawia wiele wystaw sztuki współczesnej i obcej.

8) Nordnorsk Kunstmuseum – muzeum zawiera dzieła, takie jak obrazy, rzeźby i tkaniny artystów pochodzących z obszaru podbiegunowego.

9) Muzeum Miasta Tromsø – zbiory muzeum pozwalają na zapoznanie się z kulturą północnej części kraju. Atrakcją dla dzieci jest obecny w muzeum model dinozaura naturalnej wielkości.

10) Browar Mack – najdalej wysunięty na północ browar na świecie, w którym można napić się piwa ciemnego oraz takich gatunków jak Pilsner, Haakon, Mack Pilsner.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Tromsø – 10 atrakcji turystycznych największego miasta obszaru podbiegunowego w całej Skandynawii"