Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
14/11/2016

Top 5 norweskich budynków, które musisz zobaczyć

Podczas pobytu w Norwegii, nie tylko cuda natury są warte zobaczenia. W Karinie Fiordów jest również kilka perełek architektonicznych. Poniżej przedstawiamy 5 niezwykłych budynków. Jakie jeszcze budynki dodalibyście do naszej listy?

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Opera w Oslo / wikipedia.org

Opera w Oslo / wikipedia.org

  1. Operahuset w Oslo

Budynek zbudowany w stylu neomodernistycznym. Oddany do użytku w 2008 r. W tym samym roku został doceniony podczas Światowego Festiwalu Architektonicznego, zajął I miejsce. Projekt budowli wykonało biuro Snøhetta.

  1. Astrup Fearnley Museet w Oslo

Muzeum sztuki nowoczesnej funkcjonuje w nowej siedzibie od 2012 roku. Koszt budowy to około 700 milionów NOK. Projekt stworzył Renzo Piano. Muzeum otacza park rzeźb jego autorstwa. Na powierzchni ok.4200 metrów kwadratowych można podziwiać dzieła norweskiej i międzynarodowej sztuki współczesnej.

  1. Troll Wall

Troll Wall to restauracja leżąca u podnóża góry Trollveggen. Budynek zaprojektowany został przez Reiulf Ramstad Architects.

  1. Pawilon w Hjerkinn

Pawilon został zaprojektowany przez architektów z biura Snøhetta. Stanowi punkt obserwacyjny z widokiem na górę Snøhetta. Pawilon mieści się w Parku Narodowym Dovrefjell.

  1. Juvet

Juvet to hotel widokowy mieszczący się „w środku lasu”. Tutaj nagrywany był film „Ex Machina”. http://www.juvet.com/en


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=