Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
03/08/2016

To niewiarygodne! Zobacz, co zrobił sportowiec na szczycie Trolltunga!

Norweski wspinacz został oskarżony o zachęcanie ludzi do podejmowania ryzykownych zachowań, które mogą być groźne dla ich życia. A wszystko to po opublikowaniu w sieci zdjęcia, które zrobione zostało na słynnym szczycie Trolltunga.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Magnus Midtbø / źródło foto: Instagram

Magnus Midtbø / źródło foto: Instagram

Mistrz we wspinaczce – dwudziestosiedmioletni Magnus Midtbø – opublikował zdjęcie za pośrednictwem portalu społecznościowego Instagram. Zostało ono zrobione podczas wycieczki na jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Norwegii. „Przerwa dla moich nóg, po długiej wspinaczce na Trolltunga” napisał sportowiec pod zdjęciem.

„Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na przystanek w drodze na południe. Na pewno warto było iść aż sześć godzin! Pozostaje pytanie: może się wspiąć?”. Kjersti Eidsnes z miejscowej policji mówi, że takie zachowania podjudzają innych, którzy często nie mają wspinaczkowych umiejętności, by ryzykowali swoje życie. „Od razu jak widzę tego typu zdjęcie, moją pierwszą myślą jest to, że niektórzy ludzie będą chcieli prześcignąć ten wyczyn, co może skończyć się tragicznie” powiedziała nadawcy NRK.

We wrześniu ubiegłego roku z Trolltungi spadła australijska studentka. Kobieta spadła w przepaść podczas ustawiania się do grupowego zdjęcia. To tylko jeden z wielu wypadków, do których dochodzi w tym obszarze.

Midtbø był mistrzem we wspinaczce aż siedem razy oraz byłym mistrzem świata juniorów we wspinaczce sportowej.


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "To niewiarygodne! Zobacz, co zrobił sportowiec na szczycie Trolltunga!"