Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
13/10/2016

To jeszcze niewinna zabawa czy już niebezpieczny żart? Norweska młodzież przebiera się za klauny

Globalny trend dotarł również do Norwegii. We wtorek policja otrzymała zgłoszenie, że kilku chłopców przebranych w stroje klaunów kręci się w pobliżu drogi w Nes w południowo-wschodniej Norwegii.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Jeden z klaunów z Bodø / źródło foto: thelocal.no

Jeden z klaunów z Bodø / źródło foto: thelocal.no

Policję zaalarmował mężczyzna, który jechał akurat tamtą drogą. Całe zdarzenie miało miejsce koło godziny 20.30. W pewnym momencie przez jezdnię przebiegła osoba, przebrana za klauna, jednocześnie wymachując kijem hokejowym.

„Osoba, która zgłosiła to zdarzenie, jechała samochodem z dwojgiem dzieci. W pewnym momencie postać człowieka w masce klauna pojawiła się w rowie” powiedział Patrick Solberg z policji lokalnej gazecie Romerikes blad.

Kiedy policja przybyła na miejsce okazało się, że winowajcą był w rzeczywistości 14-letni chłopiec. „On i czworo jego przyjaciół byli sprawcami całego zamieszania. Pozostałe cztery osoby przyglądały się, a jedna osoba nagrywała wyczyn” powiedział Solberg stacji TV2. Policja podaje, że kontaktowała się z rodzicami chłopców.

Godzinę później policja w Bodø również otrzymała zgłoszenie o podobnym zajściu. Tym razem poszukiwano dwóch osób, które były przebrane za klauny.

„Młodzi ludzie akurat wracali do domów w obszarze Rønvik, kiedy dwie osoby przebrane w stroje klaunów nagle wyskoczyły. Miały na sobie maski i kije. Śmiertelnie przestraszyły niczego niespodziewającą się młodzież” powiedział Espen Fagervall gazecie Avisa Nordland.

Jak podaje policja, takie działanie inspirowane są najprawdopodobniej motywem „klauna-zabójcy”. Taki trend rozpoczął się już kilka tygodni temu na całym świecie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor