Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
06/07/2016

Szukasz pracy? Jedź na północ!

Podczas gdy w południowo-zachodniej Norwegii szaleje kryzys bezrobocia, przedsiębiorstwa w północnej Norwegii walczą o pracowników! Szczególnie poszukiwani są inżynierowie oraz wykwalifikowani pracownicy.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

tromso

Arild Østgår, dyrektor generalny w Bjorn Bygg AS twierdzi, że wiele osób uważa, że przeprowadzka na północ oznacza rezygnacje z jakiegokolwiek życia kulturalnego. To jednak nieprawda. Jego firma buduje aktualnie nowy instytut nauk medycznych i zdrowotnych przy Uniwersytecie Tromso. Østgår szacuje, że będzie w stanie zatrudnić dodatkowe 50 osób.

„Ludzie mieszkający na południu, nie ruszają się z miejsca. Siedzą w domach i oczekują, że praca sama do nich przyjdzie” powiedział Østgår. Jak pokazuje Business, zarówno w branży turystycznej jak i budownictwie w Troms i Nordland brakuje wykwalifikowanych pracowników. Według danych z NAV od maja 2016 roku 14 procent firm w Troms zgłosiło poważne problemy rekrutacyjne.

Østgår uważa, że firmy na północy powinny wziąć za siebie odpowiedzialność i zacząć promować się w mediach społecznościowych. Jeden z pracowników w firmie narzeka na postawę ludzi wobec pracy na północy. „To mnie dziwi, że ludzie nie chcą wziąć się do pracy. Nie rozumiem, jak siedzenie w domu może być bardziej satysfakcjonujące, niż bycie w dobrej pracy” powiedziała.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

kris - 2019-02-22
pracowałem jako malarz cieśla . z wykształcenia technik budownictwa z chęcią bym podjął prace na północy :) w norwegii mieszkam 5 lat :)
Tede - 2018-09-09
Chętny do podjęcia pracy . Tylko język problemem . Znam się na wszystkim
Z zawodu mechanik . Ale na budowie też pracowalem
Iwona - 2018-08-07
Jade w ciemno
Artur - 2018-02-25
Z chęcią bym pojechał do Tromso. Byłem tam turystycznie a bym z chęcią tam pojechał do pracy. 507468587