Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
13/03/2017

Gdzie szukać mieszkania w Norwegii?

Większość ogłoszeń o mieszkanie znajduje się tutaj (portal z ogłoszeniami finn.no). Mieszania można również szukać tutaj (strona hybel.no – znajdują się tu głównie kawalerki i pokoje). Warto też dołączyć do grup na Facebooku. Grupy mogą nazywać się mniej więcej tak: Leilighet ønskes leid/til leie (nazwa miasta).

W grupach zrzeszających Polaków mieszkających w Norwegii także od czasu do czasu pojawiają się ogłoszenia. Często osoby, które rezygnują z wynajmu lub zmieniają mieszkanie, szukają kogoś na swoje miejsce. W takiej grupie można zadać pytanie o wynajem mieszkania. Może akurat ktoś będzie szukał współlokatora.

Mieszkania w Norwegii na stronie Finn.no

Portal finn.no jest bardzo wygodny w obsłudze. Pozwala na wybranie odpowiednich parametrów i dostosowanie opcji wyszukiwania do aktualnych potrzeb. Wybrać można:

 • Okolicę (område)
 • Rodzaj mieszkania (boligtype)
 • Wysokość miesięcznego czynszu (månedsleie), pamiętając, że czynsz czasami zawiera już opłaty takie jak prąd (strøm), internet, telewizja i woda (vann)
 • Powierzchnię (størrelse)
 • Ilość sypialni (antall soverom)
 • Możliwość posiadania zwierząt (dyrehold tillatt)
 • Umeblowanie (møblert)
 • Częściowe umeblowanie (delvis møblert)
 • Nieumeblowane (umøblert)
 • Dodatkowe udogodnienia (fasiliteter)
 • Piętro (etasje)

Wchodząc w dane ogłoszenie warto sprawdzić, co zawiera czynsz (inkluderer – zawiera, ekskluderer – nie zawiera) i jakie wyposażenie znajduje się w mieszkaniu (np. hvitevarer czyli sprzęt AGD). Istotna jest też wysokość depozytu (depositum).

Visning

Właściciele mieszkań podają daty tzw. visningu. Jest to spotkanie, na którym można obejrzeć mieszkanie i porozmawiać z wynajmującym. Zazwyczaj wcześniej trzeba skontaktować się z daną osobą – telefonicznie albo poprzez portal finn.no. Warto zarejestrować tam swoje konto, ponieważ wtedy widoczne są dane wynajmujących.

Depozyt

Depozyt, to kwota jakiej sprzedawca żąda przy podpisaniu umowy. Ta kwota ma pokryć ewentualne szkody w mieszkaniu lub niezapłacony czynsz. Do depozytu powinno zostać utworzone osobne konto, którego numer podaje się w umowie. Konto otwiera właściciel mieszkania i to on ponosi jego koszty. Konto otwierane jest na nazwisko wynajmującego. Jest to specjalne konto depozytowe, z którego pieniądze można podjąć tylko w obecności dwóch osób – właściciela mieszkania i wynajmującego (lub za zgoda wynajmującego). Nigdy nie wolno dawać pieniędzy za depozyt do ręki, ponieważ można ich już nie odzyskać.

Wysokość depozytu nie może przekroczyć sześciokrotności miesięcznego czynszu. Przeważnie wynosi ona trzykrotność czynszu.Może Cię również zainteresować:

Zapisz


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

kastana - 2022-08-29
W razie czego gdyby ktoś chciał wziąć kredyt hipoteczny to z mojej strony polecam kontakt z Motty, to biuro kredytowe. Mi się dzięki nim udało dostać kredyt na naprawdę dobrych warunkach
Basia - 2018-08-16
Witam!Większość Norwegów wynajmując mieszkanie zwraca uwagę na to czy przyszły najemca ma zwierzęta.I ich po prostu nie chcą .Myślę,że raczej tu jest problem .Chodzi pewnie o ewentualne szkody jakie zwierzę może zrobić w nowo wyremontowanym mieszkaniu.TO nie ma nic wspólnego z Pana pochodzeniem .Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Sławomir - 2018-07-25
Witam .Od miesiąca szukam z córka i psem Yorkiem hybla,mieszkania do wynajęcia .Na widok informacji o pochodzeniu i psie 90 % ogłoszeniodawców nie odpisuje na maile .Uprzedzenia ?? Pracujemy w Norwegii .placimy podatki ,żyjemy obok nich !!Jestesmy uprzejmi,pomocni,uśmiechnięci a jednak wynajęcie czegokolwiek dla Polaków jest trodne.Życzę wszystkim powodzenia ,Pozdrawiam.