Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
15/03/2017

Co dalej w sprawie posiadanie podwójnego obywatelstwa w Norwegii?

Norweska Partia Høyre, największa w koalicji rządzącej, głosowała na dorocznej konferencji na rzecz propozycji, aby umożliwić posiadanie podwójnego obywatelstwo w kraju.

Źródło foto: purplenoize.net

Wniosek, został złożony przez młodzieżowe skrzydło partii Unge Høyre, jak również przez licznych przedstawicieli powiatowych, otrzymując ogólne poparcie podczas konferencji.

„To wielkie zwycięstwo dla każdego, kto czuje się Norwegiem, a nie może uzyskać obywatelstwa. Podwójne obywatelstwo daje prawo tysiącom ludzi, na podłączenie się do dwóch krajów”  powiedział  Daniel Skjevik-Aasberg do agencji prasowej NTB.

Norwegia  obecnie jest jedynym krajem nordyckim, a jednym z zaledwie kilku krajów europejskich, które nie pozwalają na podwójne obywatelstwo.

Pozwalając na podwójne obywatelstwo pozwolilibyśmy ludziom z innych narodów „w pełni zintegrować się ze społeczeństwem norweskim, w pełni uczestniczyć w życiu demokratycznym, zachowując swoją tożsamość urodzenia.”

Decyzja ta może również być korzystna dla Norwegów za granicą, zgodnie z Fox.

„To też znaczy, że Norwegowie mieszkający za granicą będą mogli łatwiej powrócić do życia i pracy w Norwegii, przynosząc ze sobą swoją wiedzę i doświadczenie globalne”. Norwegowie mieszkający za granicą przez dłuższy czas często są  zmuszani do zrzeczenia się obywatelstwa dla celów zatrudnienia w nowych krajach, ze względu na to, że Norwegia nie zezwala na podwójne obywatelstwo, w zależności od grupy lobbingowej.

Ja til dobbelt Statsborgerskap będzie teraz skupiać uwagę na pozostałych partiach, które nie przyjęły zasady podwójnego obywatelstwa.

Chrześcijańscy Demokraci (Kristelig Folkepartiet) i Partia Centrum (Senterpartiet) będą głosować w sprawie  podwójnego obywatelstwa podczas dorocznej konferencji tej wiosny. Fremskrittspartiet (Partia Postępu) również rozważa podwójne obywatelstwo. W maju sprawa zostanie omówiona i odbędzie się głosowanie.

Partia Pracy (Arbeiderpartiet) do tej pory nie przyjęła zdecydowanej postawy w tej sprawie.


Może Cię również zainteresować:


Cofnij odpowiedź
Zostaw komentarz

Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia

Komentarz*
Imię*

Email*

0 odpowiedzi na artykuł "Co dalej w sprawie posiadanie podwójnego obywatelstwa w Norwegii?"