Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
04/03/2016

Sprawdź wyniki NAV dot. zasiłków z pomocy społecznej

W środę, NAV opublikowało najnowszą analizę tak zwanych „długoterminowych odbiorców” zasiłków z pomocy społecznej. Są to osoby, pobierające świadczenia dłużej niż przez rok.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

work

Z danych wynika, że 29% z nich, posiada średnio więcej dzieci, niż korzystający z pomocy socjalnej. Prawie połowę odbiorców długoterminowych stanowią imigranci. Dyrektor NAV, Yngvar Åsholt, stwierdził, że jest zaniepokojony nędznymi warunkami dorastania najmłodszych. „Biorąc pod uwagę przyszłość, największym problemem jest to, że wśród imigrantów znajduje się duża grupa osób, która długoterminowo pobiera świadczenia socjalne. Jeżeli nie uda im się znaleźć swojego miejsca na rynku pracy, zwiększy się szansa na to, że zarówno oni jak i ich rodziny będą marginalizowani w społeczeństwie” – powiedział gazecie Klassekampen.

Najbardziej obawia się tego, iż ubóstwo „dziedziczone” będzie przez potomków tych, którzy obecnie pozostają na długoterminowym zasiłku. Według analizy NAV, tylko 8% osób, otrzymujących pomoc społeczną przez dłuższy czas, znajduje później zatrudnienie i staje się częścią rynku pracy.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=