Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
12/02/2016

Spadek zysków w Telenor

Norweski operator telekomunikacyjny, Telenor, podał informację, że zyski firmy spadają coraz bardziej w 2016 roku, co wpłynie na zarobki pracowników. Na giełdzie w Oslo ceny akcji Telenor spadły poniżej prognoz analityków. W ubiegłym roku Telenor odnotował stratę 2,1 mld NOK w Danii w samym czwartym kwartale. Firma musiała połączyć swoją duńską spółkę ze szwedzkim konkurentem TeliaSonera ze względu na ryzyko wystąpienia problemów antymonopolowych.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

telenorlogo

Telenor ma także problemy związane z 33- procentowym udziałem w spółce rosyjskiej VimpelCom, która została oskarżona o korupcję w Uzbekistanie. Rosyjska firma jest badana w Stanach Zjednoczonych i Holandii za wypłacanie rzekomych łapówek spółce, powiązanej z córką prezydenta Uzbekistanu, w zamian za licencję w kraju w 2000 roku. Telenor twierdzi, że nie miał nic wspólnego z tym incydentem.

W Tajlandii, Malezji i Norwegii marże operatora są pod silną presją konkurencji. Grupa Telenor jest w 54% własnością państwa norweskiego i liczy obecnie ponad 200 mln abonentów w kilkunastu krajach w Azji i Europie.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=