Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
24/10/2016

Skandal w Norwegii – w ciężarówce norweskich biegaczy zostały zainstalowane inhalatory! Czy to ich przepis na zwycięstwo?

Wśród sportowych portali wybuchła burza. Norweskie media podały informacje, z której wynika, że w ciężarówce norweskiej reprezentacji biegowych zostały zainstalowane specjalne inhalatory. Sprzęt ma polepszyć wydajność płuc przed zawodami.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: scania.com

Źródło foto: scania.com

Ciężarówka norweskiej reprezentacji jest warta około miliona dolarów. Federacja norweska NSF poinformowała, że znajduje się w niej magazyn, mieszczący 1000 par nart, stanowiska dla około 12 techników oraz na piętrze można wypocząć na 30 metrach kwadratowych. To była oficjalna wersja wyposażenia pojazdu.

Jak podaje Aftenposten, wyposażenie ciężarówki nie jest już tajemnicą. Oprócz oficjalnej wersji wyposażenia możemy dodać też sprzęt inhalacyjny. Niektórzy zawodnicy wdychali przez nie lek na astmę, a pozostali wodę z solą. Tylko dalej owiane tajemnicą są informacje – kto, ile i dlaczego?

Kluby narciarskie odpowiadają na doniesienia norweskich mediów. Nie przebierają w słowach, nazywają praktykę inhalacji u norweskich biegaczy jako niewiarygodną i silnie uderzającą w dobre imię norweskich biegów narciarskich.

Justyna Kowalczyk już od dawna informuje, że norwescy zawodnicy mogą grać nieczysto. Ma jednak rację?

Przeczytaj o niedawnej aferze dopingowej u jednej z norweskich zawodniczek – Norwegia w szoku! Norweska konkurentka Justyny Kowalczyk jest na dopingu?! Zobacz filmik, w którym tłumaczyła się Therese Johaug.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor