Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
27/10/2016

Siedmioletni chłopiec został rozebrany, zawieszony nogami do góry i obrzucony kamieniami!

Siedmioletni chłopiec, uczeń drugiej klasy w szkole Gakori w Alta, został strasznie potraktowany przez starszych kolegów. Chłopiec został rozebrany od pasa w dół i powieszony za nogi. Następnie jego oprawcy obrzucali go kamieniami. Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

child-1051288_1920

Jak podaje lokalna gazeta Altaposten, do zdarzenia doszło podczas zajęć dodatkowych, odbywających się w ramach SFO. Chłopiec grał w piłkę w zalesionej okolicy. Wtedy podeszła do niego grupa starszych chłopców i zaczęła go nękać. Chłopcy zdjęli siedmiolatkowi spodnie i bieliznę. Następnie powiesili za nogi i zaczęli obrzucać kamieniami. Chłopiec wielokrotnie otrzymywał ciosy w plecy i głowę.

Ojciec ofiary powiedział, że jest wstrząśnięty nie tylko całym zdarzeniem, ale również sposobem, w jaki został on o niej poinformowany. Mężczyzna nie może uwierzyć w to, że władze szkoły wysłały mu jedynie wiadomość tekstową SMS!

„Witaj. [Imię chłopca] padł ofiarą bezprawnego zachowania podczas SFO. Jeden chłopiec zdjął mu spodnie i trzymał do góry nogami. Kiedy pojawił się wychowawca, chłopiec uciekł. Jego rodzice zostali już powiadomieni, ponieważ takie zachowanie jest niedopuszczalne” – tak brzmiała wiadomość wysłana przez władze szkoły.

Ojciec poszkodowanego chłopca powiedział gazecie NRK, że pracownicy szkoły powinni przynajmniej do niego zadzwonić. „Faktycznie mamy taką umowę ze szkołą, że niektóre informacje są nam wysyłane za pośrednictwem wiadomości SMS, jednak o tak poważnej sytuacji powinienem zostać poinformowany telefonicznie” powiedział. Mężczyzna w rozmowie z TV2 oskarżył personel, że jest „bardziej związany z kawą niż z dziećmi”.

Sprawa do tej pory nie została zgłoszona na policję.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor