Norweski portal
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Zapisz mnie do newslettera
Reklama
wróć do strony głównej następna aktualność
17/10/2016

Siedmiolatka spotkała się z Panią Premier i przekazała swoje oszczędności na pomoc dla uchodźców!

Siedmioletnia Sol Kopperud w piątek spotkała się z Erną Solberg i przekazała jej prezent dla syryjskich dzieci: kolorowego smoka, bransoletkę oraz 50 NOK swoich oszczędności.

Zapisz się do Newslettera
Wpisz swój e-mail:

Źródło foto: moss-avis.no

Źródło foto: moss-avis.no

Jak podaje Moss Avis, Sol jakiś czas temu napisała list do norweskiej Premier i zapytała, czy może przekazać pieniądze na syryjskich uchodźców. W ubiegły piątek odwiedziła Solberg w jej domu.

Dziewczynka w liście napisała: „Czy byłaby Pani tak uprzejma, aby przekazać moje pieniądze na uchodźców w Syrii? Pozdrawiam Sol, siedem lat”. Do koperty włożyła również kolorowego smoka, bransoletkę i 50 NOK, które zaoszczędziła. Koperta trafiła do Czerwonego Krzyża, który skontaktował się z biurem Pani Premier.

Jak podaje NRK, gdy Erna Solberg dowiedziała się o geście siedmioletniej dziewczynki, postanowiła zaprosić ją do swojego domu. „Myślę, że to niesprawiedliwe, że dzieci mają tak źle, a mamy tak dobrze tutaj. Byłoby nudno, gdybym nie mogła chodzić do szkoły” powiedziała Sol podczas spotkania z Solberg w rezydencji premiera w piątek wieczorem.

Przedstawiciele Czerwonego Krzyża również uczestniczyli w spotkaniu. Pieniądze z tegorocznego „Telethon” przeznaczone zostają na pomoc humanitarną w Syrii. Tegoroczna „Telethon” odbędzie się w niedzielę 23 października.


Komentarze

Zapisz mnie do newslettera


Zabezpieczenie antyspamowe: 2+3=

Pol-Nor